Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czesław Tobolski nie poprowadzi już AZS Białystok?

Czesław Tobolski nie poprowadzi już AZS Białystok?

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że przebywający na zwolnieniu lekarskim trener Czesław Tobolski nie poprowadzi już w tym sezonie AZS Białystok. Nieoficjalnie mówi się, że powodem jest konflikt na linii trener - zarząd klubu. Już jutro AZS rozegra kolejny mecz.

 

Ostatnim prowadzonym przez Tobolskiego spotkaniem był poniedziałkowy mecz z PTPS Piła, przegrany przez AZS 1:3. We wtorek szkoleniowiec przedstawił zwolnienie lekarskie i pożegnał się z zespołem. – Podziękowałem za dotychczasową pracę jaką wykonałem z dziewczynami. Jestem na zwolnieniu lekarskim, ale od przyszłego tygodnia jestem gotów dalej prowadzić ten zespół. Ale musi to być praca na zasadach normalności i nie chodzi tylko o zaległości finansowe klubu wobec mnie. Ja w każdej chwili mogę zerwać kontrakt, gdyż klub nie wywiązywał się z zapisów w umowie. Teraz z zarządem będzie rozmawiał mój prawnik – mówi Tobolski.

W spotkaniu Pucharu Challenge zespół prowadził Jacek Malczewski i najprawdopodobniej tak już zostanie do końca sezonu. – Chciałbym poprowadzić ten zespół do końca sezonu, ale nie wiem, jak będzie – przyznał Malczewski.
Może być tak, że zostanie zatrudniony ktoś inny, z wyższej półki – dodaje. – Szukamy nowego trenera, ale w tym okresie nie jest to takie łatwe. Jeżeli nikogo nie uda się nam zatrudnić, to drużynę do końca rozgrywek poprowadzi Malczewski – stwierdza Lech Rutkowski, prezes klubu.AZS Białystok w krótkim czasie czekają trzy spotkania, ligowe w ORLEN Lidze z Pałacem Bydgoszcz oraz Budowlanymi Łódź oraz rewanż z Chimikiem Jużny. Prawdopodobnie jednak jeden z meczów zostanie przełożony. – Odczuwamy już skutki tego małego maratonu, praktycznie każdą coś tam pobolewa, jesteśmy trochę zmęczone. Ale mam nadzieję, że wytrzymamy to fizycznie i psychicznie – mówi Ewelina Polak, rozgrywająca AZS-u.

* tekst czytaj także w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved