Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Pierwsze mecze 1/8 finału bez historii

Challenge Cup K: Pierwsze mecze 1/8 finału bez historii

Nie było większych emocji w pojedynkach 1/8 finału Pucharu Challenge kobiet. Swój mecz przegrała również polska drużyna, AZS Białystok, która w trzech setach uległa ukraińskiemu Chimikowi Jużny, stawiając się w trudnej sytuacji przed rewanżem.

Polki, które w tym spotkaniu poprowadził Jacek Malczewski, zastępując Czesława Tobolskiego, najbardziej zacięty bój toczyły w pierwszej partii, w której prowadziły nawet kilkoma punktami. Ostatecznie jednak rywalki odrobiły straty i wygrały 28:26. Pozostałe odsłony także padły łupem Ukrainek i AZS Białystok musiał przełknąć gorycz porażki. – W pierwszej partii zadecydował brak konsekwencji, popełniłyśmy troszkę za dużo błędów własnych, a rywalki z Ukrainy się rozegrały – mówiła po spotkaniu Angelika Bulbak – libero białostockiego zespołu.

Tylko jeden mecz zakończył się wynikiem innym niż 3:0. Ilbank SC Ankara wygrał na swoim boisku z włoską Modeną w czterech setach. Po dwóch wygranych partiach zdekoncentrowane Turczynki przegrały trzecią odsłonę 21:25, lecz potrafiły rozstrzygnąć na swoją korzyść seta numer cztery, odnosząc tym samym zwycięstwo 3:1, co stawia je w dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym.

Pozostałe pojedynki zakończyły się bardzo szybko – po trzech partiach. Jeden z najszybszych meczów w historii rozegrały siatkarki Rebecchin.Maccenica Piacenzy. Włoszki w 46 minut rozgromiły cypryjski AEL Limassol, a w całym meczu pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 25 „oczek”. Inny zespół, który stawiany jest w roli faworyta rozgrywek – Dinamo Krasnodar, również bez problemów zwyciężył Doprastav Bratysławę, w setach kolejno do 15, 13 i 16.

W takim samym rozmiarze wygrywały też fiński zespół LP Salo, francuski – Rocheville Le Cannet, rumuński – CSM Bukareszt oraz niemiecki – Aurubis Hamburg, które muszą jeszcze dopełnić formalności w rewanżach, aby przypieczętować swój awans do następnej rundy rozgrywek.