Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Bartosz Kurek po raz trzeci najlepszy w Plebiscycie Strefy Siatkówki

Bartosz Kurek po raz trzeci najlepszy w Plebiscycie Strefy Siatkówki

fot. archiwum

Po raz trzeci Bartosz Kurek został laureatem w naszej zabawie na najlepszego polskiego siatkarza 2012 roku.  Trzeci raz z rzędu za naszym reprezentacyjnym przyjmującym uplasował się Krzysztof Ignaczak, a na najniższym stopniu podium stanął Zbigniew Bartman.

Historia lubi się powtarzać. W tegorocznym plebiscycie najlepszym polskim siatkarzem wybraliście Bartosza Kurka. Wyprzedził on Krzysztofa Ignaczaka i Zbigniewa Bartmana. Oto jacy zawodnicy wygrywali nasz plebiscyt w tej kategorii w poprzednich latach:

2006 – Mariusz Wlazły
2007 – Michał Winiarski
2008 – Michał Winiarski
2009 – Paweł Zagumny
2010 – Bartosz Kurek
2011 – Bartosz KurekNAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ 2012 ROKU

1. Bartosz Kurek – 42,00% głosów

Największa gwiazda Skry Bełchatów oraz podstawowy gracz polskiej reprezentacji, z którą sięgnął po srebro Pucharu Świata, złoto Ligi Światowej i wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Londynie. To na tym zawodniku opierała się gra całego zespołu wicemistrzów Polski. Dobra postawa w barwach Skry zaowocowała transferem do Dinama Moskwa, jednak jak do tej pory przyjmujący reprezentacji naszego kraju nie może błyszczeć swoją grą na rosyjskich parkietach, utrudnił mu to uraz z początku sezonu i obecnie jest w trakcie rekonwalescencji.

2. Krzysztof Ignaczak – 22,00% głosów

Wielki talent, dużo solidnej pracy, wielkie doświadczenie i niesamowita charyzma – to cechuje właśnie Ignaczaka. Jak na razie niepodważalny numer jeden na pozycji libero w Polsce, jeden z najlepszych na świecie. Ostoja reprezentacyjnej obrony i przyjęcia, w ważnych elementach potrafił swoim charakterem poderwać zespół narodowy, jak i Resovię Rzeszów do walki. Wspólnie z Grozerem byli dwiema najjaśniejszymi postaciami w czasie gdy rzeszowski zespół sięgał po mistrzostwo Polski.

3. Zbigniew Bartman – 13,09% głosów

Można by rzec – zawodnik kompletny. Przestawiany co rusz z ataku na przyjęcie, z przyjęcia na atak, po sezonie spędzonym w Jastrzębskim Węglu obecnie stanowi o sile ekipy z Podkarpacia, choć niełatwo mu jest rywalizować o miejsce w składzie z reprezentantem Niemiec. Podstawowy zawodnik polskiej reprezentacji, który swoim charakterem niejednokrotnie niósł zespół do zwycięstwa. W poprzednim sezonie podstawowy przyjmujący jastrzębskiego zespołu, którego w pierwszym składzie drużyny nie mogło zabraknąć.

Pozostałe miejsca:
4. Michał Łasko – 9,14% głosów
5. Michał Ruciak – 7,19% głosów
6. Łukasz Żygadło – 6,55% głosów

W podziałek ogłosimy, kto po raz pierwszy otrzymał nagrodę specjalną Plebiscytu Strefy Siatkówki.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved