Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Akademia Siatkówki Skry Bełchatów rozpoczyna działalność

Akademia Siatkówki Skry Bełchatów rozpoczyna działalność

fot. archiwum

1 lutego swoją działalność rozpocznie Akademia Siatkówki Skry Bełchatów. Dzieci w wieku od lat dziesięciu będą się uczyć i trenować siatkówkę na obiektach Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

– PGE Skra Bełchatów od wielu lat przykłada wagę do szkolenia. Pracowaliśmy i pracujemy z młodzieżą, a po drodze byliśmy mistrzami Polski juniorów. Sądzę, że ze wszystkich klubów oddajemy najwięcej graczy do PlusLigi – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Bełchatowski klub zaproponował współpracę łódzkiej Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności, która dysponuje świetną bazą sportową. – Nie wahaliśmy się, bo sport w życiu uczelni jest bardzo ważny. Jesteśmy przygotowani na to, by młodzież mogła trenować siatkówkę – dodaje Stanisław Bednarek, prezes firmy ABIS, która jest właścicielem szkoły.

Koordynatorem projektu będzie wieloletni siatkarz Skry, a później trener m.in. siatkarek łódzkich Budowlanych, Jacek Pasiński. – Projekt jest skierowany do młodzieży od lat 10, ale nie przekreślamy możliwości uczestnictwa w projekcie młodzieży starszej. Dzieci mogą skorzystać z oferty nauki w prywatnym gimnazjum i liceum, jednocześnie będąc członkiem Akademii Siatkarskiej Skry Bełchatów – mówi Pasiński.Zajęcia siatkarskie będą odbywać się trzy razy w tygodniu. W działalność Akademii będą angażować się siatkarze PGE Skry, którzy będą odwiedzać trenujących młodych adeptów siatkówki i od czasu do czasu prowadzić treningi. Młodzież będzie miała również możliwość bezpłatnego udziału w meczach PGE Skry rozgrywanych w Bełchatowie i Łodzi.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved