Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sparing Budowlanych Łódź z drugoligowym sąsiadem

Sparing Budowlanych Łódź z drugoligowym sąsiadem

fot. archiwum

Zespół Budowlanych Łódź swój najbliższy mecz ligowy rozegra dopiero w poniedziałek. W hali obok Atlas Areny, w której trenują podopieczne Macieja Kosmola, swoje mecze rozgrywa drugoligowy ŁKS, który również ma przerwę. Oba zespoły spotkały się więc w sparingu.

Nieczęsto zdarza się, że drugoligowa drużyna ma szansę na konfrontację z zespołem z ekstraklasy, dlatego sparing z Budowlanymi Łódź był dla siatkarek ŁKS wydarzeniem niecodziennym. Ełkaesianki wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych nie tylko ciężko trenują, ale również ćwiczą różne warianty gry w meczach towarzyskich. Również zespół Budowlanych, który mecz ligowy gra dopiero w poniedziałek, wykorzystał okazję na przećwiczenie pewnych schematów.

W zespole ŁKS nie wystąpiła kontuzjowana Karolina Suwińska, Budowlani musieli sobie radzić bez nominalnej libero, Agaty Durajczyk, która trenowała indywidualnie nieco z boku. W pierwszym secie przewaga zespołu na co dzień grającego w ORLEN Lidze była wyraźnie widoczna. W drugim secie biało-czerwono-białe starały się nawiązać wyrównaną walkę, ale od stanu 10:13 coś w ich grze się zacięło. Spory wpływ na przyjęcie zagrywki w zespole ŁKS miały piłki, którymi rozgrywane było spotkanie. W II lidze ełkaesianki grają i na co dzień trenują piłkami firmy Molten, w ekstraklasie gra się Mikasami i również tymi piłkami rozgrywany był sparing. Szansę pokazania się trenerowi Budowlanych w warunkach meczowych miała Kolumbijka Paola Ampudia, która imponuje warunkami fizycznymi i skocznością. – Zawsze powtarzam, że nikogo nie skreślam. Jednak na razie Paola musi sobie na grę zasłużyć. A może to uczynić jedynie przekonaniem mnie podczas treningów. Zawsze może spróbować zagrać tak, jak chociażby Magda Piątek z Pałacem. Mamy naprawdę szeroką kadrę – mówił niedawno na łamach Expressu Ilustrowanego trener Maciej Kosmol.

W trzecim secie w Atlas Arenie pojawił się prezes Budowlanych, Marcin Chudzik, i to chyba podziała mobilizująco na… zespół ŁKS. Podopieczne trenera Michała Cichego przez większość seta prowadziły z rywalkami wyrównaną walkę, a każda kolejna wygrana akcja kończona była mobilizującymi okrzykami. Budowlani wygrali ostatecznie do 19, a w czwartej partii znów pokonali ŁKS wyraźnie do 13. Mimo porażki trener ŁKS był ze spotkania bardzo zadowolony. – Dziewczyny, które siedziały na ławce, mogły naocznie się przekonać, jak wyglądają błędy, które zazwyczaj popełniamy w meczach ligowych. Zespół z ekstraklasy bezwzględnie te wszystkie nasze błędy wykorzystywał. Widać było różnicę dwóch klas rozgrywkowych, pokazuje to zresztą wynik – mówił po spotkaniu Michał Cichy. – Bardzo się cieszę, że zespół Budowlanych i trener Maciej Kosmol zdecydowali się z nami zagrać. Graliśmy wprawdzie w dużej hali, jaką jest Atlas Arena. W tej hali mecze rozgrywa reprezentacja i nam było się trochę ciężko odnaleźć. Do tego doszedł problem z innymi piłkami. Mimo to moje zawodniczki momentami pokazywały bardzo fajną grę, co napawa optymizmem przed kolejnym meczem ligowym – mówił szkoleniowiec ełkaesianek.Najbliższy mecz w II lidze kobiet ŁKS Commercecon Łódź rozegra w sobotę, 26 stycznia. W hali przy al. Unii Lubelskiej 2 o g. 14:00 podejmować będzie Perłę Złotokłos. Wcześniej, bo w najbliższy poniedziałek, ełkaesianki będą trzymać kciuki za zespół Budowlanych, który o g. 18:00 w Atlas Arenie zagra w rozgrywkach ORLEN Ligi z Legionovią Legionowo.

Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 4:0
(25:12, 25:12, 25:19, 25:13)

Składy zespołów:
Budowlani: Wójcik, Piątek, Kruk, Mikołajewska, Sikorska, Golec oraz Ściurka, Thompson, Bryda, Pycia i Ampudia
ŁKS: Machnicka, Wołoszyn, Buchalska, Gruszecka, Mielczarek, Rolińska, Markiewicz (libero) oraz Lipińska, Bakuła, Kłodzińska, Gajewska, Witkowska i Żmudzińska (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved