Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Simon Van de Voorde: W rewanżu nie stoimy na straconej pozycji

Simon Van de Voorde: W rewanżu nie stoimy na straconej pozycji

fot. archiwum

Noliko Maaseik przegrał pierwsze spotkanie rundy Play-off 12 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. - To dla nas dobra lekcja przed rewanżem za tydzień - przyznał po meczu środkowy Noliko, Simon Van de Voorde.

Strefa Siatkówki: W pierwszym secie nie zagraliście dobrze. Byliście na boisku ciałem, ale na pewno nie duchem…

Simon Van de Voorde:Nie byliśmy gotowi rozpocząć walki z takim rywalem jak ZAKSA, który jest przecież jedną z najmocniejszych drużyn w Europie. Tak jak mówisz, byliśmy na boisku, ale kompletnie nie byliśmy gotowi psychicznie do wygrania seta albo chociaż do pokazania dobrej gry. Głowa to w siatkówce jedna z najważniejszych rzeczy – jeśli wychodzisz na boisko i nie jesteś skoncentrowany na celu, jakim jest wygrana, set kończy się tak jak dzisiejsza pierwsza partia. To dla nas dobra lekcja przed rewanżem za tydzień. W Maaseik musimy zagrać z pełną koncentracją i maksymalnym zaangażowaniem.

Drugi i trzeci set był w waszym wykonaniu o niebo lepszy – zmusiliście ZAKSĘ do dużego wysiłku. Wszystko za sprawą lepszego przyjęcia oraz znakomitej współpracy bloku z obroną.Zgodzę się z tym. Blok i obrona w tych dwóch setach wyglądały u nas bardzo dobrze. Mieliśmy dzisiaj swoje okazje i mam nadzieję, że za tydzień kilka z nich wykorzystamy. Gdybyśmy wygrali seta, otworzyłaby się możliwość do wygrania meczu, ale niestety nie skorzystaliśmy z tego. Teraz wiemy, że na ZAKSĘ oprócz dobrego bloku i obrony potrzeba czegoś jeszcze i w Maaseik postaramy się pokazać lepiej także w innych elementach. ZAKSA to mocny zespół, ale uważam, że my też mamy dobrą ekipę i w rewanżu wcale nie stoimy na straconej pozycji.

W drużynie ZAKSY dobrze zagrał Antonin Rouzier oraz Felipe Fonteles, ale dużo krwi napsuli wam dzisiaj środkowi. Czy według ciebie był to klucz do wygranej w tym pojedynku?

Muszę przyznać, że środkowi ZAKSY są godnymi rywalami na siatce. Dobrze i mocno atakują, szybko dochodzą do bloku i dobrze odczytują akcje rywali. Pokazali się dzisiaj z dobrej strony, a my możemy temu zaradzić jedynie poprzez częstsze skakanie do pierwszego tempa lub wzmacniając nasz serwis. Na pewno obejrzymy kilka nagrań wideo z gier ZAKSY i zobaczymy, do jakich wniosków dojdziemy i jaką taktykę ustalimy.

W fazie grupowej zajęliście pierwsze miejsce, tracąc tylko jedno oczko w pojedynku z Arkasem Izmir. Jak na tle ZAKSY wypadają tamte zespoły?

Bez cienia wątpliwości – ZAKSA jest dużo lepsza. Tak jak mówiłem wcześniej, ZAKSA to jeden z najlepszych zespołów w Europie, a w Polsce aktualnie jest chyba najlepszym. Rozgrywki w Polsce można porównać do rozgrywek włoskich czy rosyjskich, więc poziom jest na pewno wyższy niż w ligach, z których pochodzili nasi grupowi rywale. Jeśli chodzi o nas, to musimy zagrać trochę lepiej, żeby wspiąć się na taki poziom, jaki prezentuje ZAKSA.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved