Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa w Polsce w sześciu miastach

Liga Światowa w Polsce w sześciu miastach

fot. archiwum

W Warszawie i Łodzi (z Brazylią), Bydgoszczy i Gdańsku (z Argentyną), Katowicach i Wrocławiu (z USA) rozegrane zostaną mecze fazy grupowej Ligi Światowej w 2013 roku. Z Bułgarią i Francją biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe.

W rozgrywkach LŚ 2013 wystąpi 18 zespołów podzielonych na trzy grupy. Do turnieju finałowego z udziałem ośmiu drużyn awansują po trzy najlepsze zespoły z grup A i B, zwycięzca grupy C, a stawkę uzupełni gospodarz turnieju, który rozegrany zostanie 16-21 lipca 2013.

Rywalizacja w grupach odbędzie się w nowej formule. Celem reformy rozgrywek było uatrakcyjnienie rozgrywek i jak sądzęm tak się stanie. Praktycznie każdy mecz w fazie interkontynentalnej będzie o coś. Teraz w dwóch grupach są bardzo mocne drużyny. Wszystkie mają swoje sportowe ambicje. Rywalizacja między nimi powinna stać się ciekawa. W trzeciej znalazły się zespoły dobijające się do światowej czołówki – powiedział szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

Bardzo ciekawie zapowiadają się mecze polskich siatkarzy w kraju. Biało-czerwoni u siebie zmierzą się z Argentyną, Brazylią i USA, a na wyjeździe z Bułgarią i Francją. Nie będzie więc przelotów na inne kontynenty. – Patrząc z perspektywy całego sezonu reprezentacyjnego, będzie on wyjątkowy, ponieważ dziewięćdziesiąt procent czasu spędzimy w Polsce – mówi Oskar Kaczmarczyk, statystyk reprezentacji Polski i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Będzie czas na pracę z młodszymi zawodnikami. Sam jestem ciekaw jak to wszystko ułoży. Trzeba jednak pamiętać, że jesteśmy rok po igrzyskach olimpijskich i drużyny zmieniają swoje składy. Podejrzewam, że Stany Zjednoczone będą prezentować niższy poziom niż w roku ubiegłym, ponieważ wchodzą w nowy czteroletni cykl.Podróże w tej dyscyplinie sportu zabijają. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że po tygodniu podróży po Europie jestem naprawdę zmęczony, a chłopaki muszą jeszcze do tego grać. Na pewno cieszy fakt, że latania będzie mniej – dodaje statystyk reprezentacji. Faza interkontynentalna rozpocznie się 31 maja 2013 roku.

Program meczów reprezentacji Polski w kraju:

7 czerwca - Warszawa (Torwar)        Polska - Brazylia
9 czerwca - Łódź (Atlas Arena) Polska - Brazylia

28 czerwca - Bydgoszcz (Łuczniczka) Polska - Argentyna
30 czerwca - Gdańsk (Ergo Arena) Polska - Argentyna

5 lipca - Katowice (Spodek) Polska - USA
7 lipca - Wrocław (Hala Stulecia) Polska - USA

Wszystkie mecze będą rozpoczynać się o 20:15.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved