Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą siatkarką 2012 roku

Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą siatkarką 2012 roku

fot. Mirosław Stroński

Odsłaniamy wyniki kolejnej kategorii VII edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki. Najlepszą polską siatkarką 2012 roku wybraliście Katarzynę Skowrońską-Dolatę. To już czwarty triumf Kasi w tym plebiscycie, poprzednio triumfowała w 2007, 2008 i 2011 roku.

VII edycja i po raz siódmy w Plebiscycie Strefy Siatkówki wybieraliśmy najlepszą polska siatkarkę. Dotąd po trzy razy triumfowały Anna Werblińska i Katarzyna Skowrońska-Dolata. W 2012 roku laur po raz kolejny powędrował do skrzydłowej chińskiego Evergrande Volleyball.

Zwyciężczynie kategorii na najlepszą polską siatkarkę w minionych latach:

2006 – Anna Barańska
2007 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2008 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2009 – Anna Barańska
2010 – Anna Werblińska (Barańska)
2011 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA W 2012 ROKU

1. Katarzyna Skowrońska-Dolata – 54,05% głosów

Zwyciężczyni naszego Plebiscytu w 2011 roku wciąż jest w wysokiej formie, chociaż zniknęła z oczu polskim kibicom, przenosząc się do egzotycznej ligi chińskiej. Tam z zespołem Evergrande wywalczyła w 2012 roku mistrzostwo kraju. Kibice nie wyobrażają sobie reprezentacji Polski bez niej, chociaż w historii kadra już musiała się bez niej obyć. Mimo że gra w dalekich Chinach, nie zapominają o niej najlepsze kluby w Europie, podejmując próby ściągnięcia jej do siebie. Ostatnio zainteresowanie wyraził turecki zespół Fenerbahce Stambuł, ale Skowrońska postanowiła wypełnić postanowienia kontraktu podpisanego z Evergrande.

2. Paulina Maj – 13,39% głosów

Libero Muszynianki Muszyna ma za sobą bardzo udany rok. Zdobyła jeszcze w barwach Atomu Trefla Sopot mistrzostwo Polski, po czym przeniosła się do finałowego rywala sopocianek, w którym jest bardzo ważnym ogniwem. 25-letnia zawodniczka z roku na rok gra coraz lepiej, co znalazło uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski – Maj jest już niemal podstawową zawodniczką kadry i ciężko sobie wyobrazić, by zabrakło jej w przyszłorocznych imprezach z udziałem reprezentacji.

3. Małgorzata Glinka-Mogentale – 12,15% głosów

Była już reprezentantka Polski świetnie radzi sobie w rozgrywkach ligowych w Turcji. Jest podstawową zawodniczką Vakifbanku Stambuł, obecnie lidera tureckiej ekstraklasy. Zdobyła z zespołem ze Stambułu w 2012 wicemistrzostwo kraju, otrzymując dwie nagrody indywidualne – dla najlepiej punktującej i najlepiej zagrywającej zawodniczki ligi tureckiej. Przez rundę grupową Ligi Mistrzyń Glinka przeszła w tym sezonie jak burza, zajmując pierwsze miejsce w grupie z kompletem zwycięstw.

Pozostałe miejsca:
4. Joanna Wołosz – 7,53% głosów
5. Berenika Okuniewska – 7,27% głosów
6. Katarzyna Skorupa – 5,60% głosów

Jutro poznamy najlepszego polskiego siatkarza 2012 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved