Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Antonin Rouzier: Chcę pojedynku ze Skrą Bełchatów

Antonin Rouzier: Chcę pojedynku ze Skrą Bełchatów

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym pojedynku fazy Play-off 12 Ligi Mistrzów wygrała 3:0 z Noliko Maaseik i pewnym krokiem zmierza do kolejnej rundy. - W pierwszym secie Noliko w ogóle nie grało w siatkówkę - uznał atakujący ZAKSY, Antonin Rouzier.

Strefa Siatkówki: W pierwszej partii rozjechaliście Noliko, ale w kolejnych dwóch rywal sprawił wam dużo więcej problemów. Jak na gorąco ocenisz to spotkanie?

Antonin Rouzier:W pierwszym secie Noliko w ogóle nie grało w siatkówkę. My za to pokazaliśmy chyba naszą najlepszą grę i był to poziom, na którym powinniśmy grać normalnie. W drugim i trzecim secie sytuacja się zmieniła i było bardzo ciężko zdobywać punkty. Generalnie nie graliśmy źle, ale żeby osiągnąć jakiś sukces, musimy grać naprawdę dobrze we wszystkich setach, a nie tylko w jednym.

Zagraliście dzisiaj dobry mecz, ale przede wszystkim była to wygrana osiągnięta zespołowo. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę w tym niełatwym spotkaniu.

Ten tak zwany team spirit jest bardzo ważny. Potrzebujemy tego, bo nie jesteśmy najlepszą drużyną na świecie, której nie da się pokonać. Nikt z nas nie jest robotem i zespołowość jest niezbędna. Dzisiaj pokazaliśmy to na boisku i jestem z tego powodu zadowolony. Co prawda mecz skończył się wynikiem 3:0, ale Noliko to naprawdę dobra drużyna dysponująca znakomitą obroną. Było ciężko, ale się udało.

Skra Bełchatów wygrała wczoraj swoje spotkanie z Arkasem Izmir 3:1, dzisiaj wy ograliście 3:0 Noliko Maaseik. Polsko-polski pojedynek w rundzie Play-off 6 coraz bliżej.. .

I bardzo dobrze, że tak to się układa. Osobiście chcę pojedynku ze Skrą Bełchatów. Oba zespoły grają w polskiej lidze, więc dobrze się znamy, a dodatkowo nie musielibyśmy daleko podróżować.

Bełchatowianie to dosyć niewygodny i mocny rywal. Czy nie boisz się, że po waszych wygranych w lidze Skra może sobie to odbić właśnie w pucharach?

To wielki zespół, którego graczy doceniam. Skra miała teraz problem z atakującym (kontuzja Aleksandara Atanasijevicia – przyp. red.), ale on już wrócił do gry, więc to jeszcze zwiększy atrakcyjność tego widowiska. Na razie nie ma co myśleć o ewentualnym pojedynku ze Skrą, bo wcześniej trzeba się koncentrować na lidze i rewanżu w Belgii.