Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Angelika Bulbak: Walczyłyśmy, dałyśmy z siebie wszystko

Angelika Bulbak: Walczyłyśmy, dałyśmy z siebie wszystko

fot. archiwum

W 1/8 Challenge Cup prowadzona przez Jacka Malczewskiego ekipa z Białegostoku musiała uznać wyższość Chimika Jużnyj, przegrywając 0:3. Libero drużyny, Angelika Bulbak, nie traci jednak nadziei na korzystny wynik w rewanżowym spotkaniu.

W pierwszym spotkaniu 1/8 Challenge Cup AZS Białystok przegrał przed własną publicznością z aktualnym mistrzem Ukrainy, Chimikiem Jużnyj, 0:3. – Myślę, że walczyłyśmy, dałyśmy z siebie wszystko – przyznała po spotkaniu libero ekipy z Podlasia, Angelika Bulbak. Faktycznie, nie można odmówić waleczności siatkarkom prowadzonym w tym spotkaniu przez Jacka Malczewskiego. W pierwszym secie jego podopieczne były o krok od zwycięstwa – zaczęły bardzo dobrze, szybko uzyskały prowadzenie, które w pewnym momencie sięgało aż sześciu punktów. Ostatecznie jednak premierowa odsłona padła łupem przyjezdnych, które zwyciężyły na przewagi 28:26. – W pierwszej partii zadecydował brak konsekwencji, popełniłyśmy troszkę za dużo błędów własnych, a rywalki z Ukrainy się rozegrały – podsumowuje libero AZS Białystok.

W drugiej i trzeciej partii siatkarki z Białegostoku również starały się nawiązać walkę z przyjezdnymi, a tym samym pokazać, iż są w stanie odnieść zwycięstwo w tej konfrontacji. Jednak ku niezadowoleniu polskich kibiców, kolejne sety także należały do Ukrainek, które zwyciężały odpowiednio 25:20 i 25:15. – Trochę zmęczenie dało o sobie znać, ponieważ mamy za sobą ciężki tydzień i mecz z Piłą – podsumowała spotkanie Angelika Bulbak, która przyznała także, iż nie traci nadziei na końcowy sukces w konfrontacji z Chimikiem Jużny. – Jedziemy na Ukrainę, by pokazać, że ten mecz u nas był naszą słabszą chwilą i pokażemy, na co nas stać. Rewanżowe spotkanie w Jużnym już za tydzień. Przed tym meczem w zdecydowanie lepszej sytuacji jest ekipa Sergieia Gołoty, ale jak wiadomo, spotkania pucharowe rządzą się swoimi prawami.

AZS Białystok przed konfrontacją z Chimikiem czeka jeszcze bardzo ważny wyjazd do Bydgoszczy, gdzie w ramach 15. kolejki ORLEN Ligi siatkarki z Podlasia podejmą Pałac Bydgoszcz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved