Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Winnik: Walczyliśmy jak równy z równym, a przegraliśmy

Wojciech Winnik: Walczyliśmy jak równy z równym, a przegraliśmy

W sobotę Ślepsk Suwałki został pokonany przez lidera, BBTS Bielsko-Biała i w tabeli spadł na 9. miejsce. - Pracujemy dalej i wierzymy, że wysiłek ten przyniesie grę w fazie play-off i walkę nawet o czwarte miejsce w rozgrywkach - mówi kapitan zespołu Wojciech Winnik.

O porażce 1:3 Ślepska zdecydowały dwa przegrane w końcówkach sety, drugi i czwarty, w których o zwycięstwo w hali OSiR w Suwałkach drużyny walczyły na przewagi. Doświadczony zespół lidera, BBTS-u Bielsko-Biała, wyszedł z nich zwycięsko, wygrywając 26:24 i 28:26. – Przebieg meczu pokazał, że poziom sportowy zespołu nie odbiega od poziomu lidera tabeli. To cieszy. Zaś smuci nas to, że walczyliśmy jak równy z równym, a przegraliśmy – mówi kapitan drużyny z Suwałk, Wojciech Winnik. Porażki w setach rozgrywanych na przewagi miały różne podłoże. W drugiej partii mieliśmy przestój i stratę sześciu punktów w jednym ustawieniu, co wydawało się nie do odrobienia. Goniliśmy, ale w takiej sytuacji ciężko o pogoń. Ostatni set? Cóż mogę powiedzieć. Było blisko. Szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Mieliśmy swoje piłki w górze, a błędy spowodowały to, że przegraliśmy. Było nam bardzo przykro. Mimo walki mecz nie przyniósł punktów.

Spotkanie z liderem, choć przegrane, będzie jednak bodźcem dla siatkarzy Ślepska, aby coraz lepiej prezentować się na parkietach I ligi. – Od poniedziałku będziemy budowali swój optymizm na tym, że zagraliśmy z liderem wyrównany mecz. Nie czujemy się gorsi. Pracujemy dalej i wierzymy, że ta praca przyniesie grę w fazie play-off i walkę nawet o czwarte miejsce w I lidze – zapowiada Wojciech Winnik, którego grę w sobotę trener Ślepska Tomasz Wasilkowski ocenił najwyżej spośród siatkarzy swojego zespołu. – Cieszę się, że to, co wypracowuję na treningach, udaje mi się „sprzedawać” w meczach ligowych, ale wymagam od siebie jeszcze więcej. Mamy młody zespół, więc muszę brać ciężar gry na siebie, ponosić odpowiedzialność za wynik i pomagać kolegom mentalnie i fizycznie.