Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: W polskim starciu górą muszynianki

Puchar CEV K: W polskim starciu górą muszynianki

W pierwszym meczu rundy challenge Pucharu CEV siatkarki Banku BPS Fakro Muszyna pokonały we własnej hali ekipę BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zwyciężyły rywalki dość pewnie, oddając im tylko jednego seta.

Początek spotkania był wyrównany. Do pierwszej przerwy technicznej bowiem zespoły grały punkt za punkt, a na czasie minimalnie lepsze były siatkarki z Bielska-Białej (8:7). Po powrocie obu ekip na parkiet bielszczanki zaczęły powiększać swoje prowadzenie i wkrótce, na drugiej regulaminowej przerwie w secie, wygrywały już czterema punktami (16:12). Zawodniczki z Muszyny zaczęły jednak odrabiać straty i szybko doprowadziły do remisu (17:17). Wymiana ciosów trwała do stanu po 21. Od tego momentu punkty zdobywały już tylko podopieczne Bogdana Serwińskiego , które wygrały seta 25:21.

Rozpędzone siatkarki z Muszyny od prowadzenia rozpoczęły kolejną odsłonę pojedynku. Już na pierwszej przerwie technicznej wygrywały one wysoko, 8:3. Po wznowieniu rywalizacji ich przewaga stopniała do trzech oczek (8:5), ale chwilę potem znów zaczęła wzrastać. Wkrótce była aż ośmiopunktowa (16:8). Tak wysokiego prowadzenia rywalek bielszczanki nie były już w stanie zniwelować. Gospodynie zdominowały końcową część seta, wygrywając go ostatecznie 25:16.

Początek trzeciej partii do stanu 6:6 był zaciętą wymianą ciosów. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły już jednak przy dwupunktowym prowadzeniu przyjezdnych (8:6). Po powrocie na parkiet muszynianki doprowadziły do remisu po 8, a chwilę potem wygrywały już 15:13. Na drugiej regulaminowej przerwie w secie górą były jednak podopieczne Wiesława Popika (16:15). Końcówka seta była wyrównana. Do stanu 22:22 zespoły walczyły bowiem punkt za punkt. Wówczas bielszczankom udało się odskoczyć na dwa oczka i tym samym miały one pierwszą piłkę setową (24:22). Wykorzystały ją za drugim podejściem, wygrywając partię 25:23.

Czwarta odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando gospodyń. Już po kilku pierwszych akcjach prowadziły one 3:0, a do pierwszej przerwy technicznej powiększyły swoją przewagę o jeszcze jedno oczko (8:4). Po wznowieniu gry łupem siatkarek z Muszyny padły dwie kolejne akcje (10:4) i trener bielszczanek poprosił o czas dla swojego zespołu. Wkrótce jednak prowadzenie muszynianek było aż sześciopunktowe (12:6). Na drugą regulaminową przerwę w secie drużyny schodziły przy wyniku 16:10 dla miejscowych. Po czasie nie zwalniały one tempa. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła do dziewięciu oczek (22:13) i stało się jasne, że ekipa Bogdana Serwińskiego tego seta już nie przegra. Ostatecznie triumfowała ona 25:16, a w całym spotkaniu 3:1.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Aluprof Bielsko-Biała 3:1
(25:21, 25:16, 23:25, 25:16)

Bank BPS: Werblińska (16), Dziękiewicz (9), Bednarek-Kasza (2), Popović (4), Jagieło (11), Serena (5), Maj (libero) oraz Kasprzak (12), Gajgał-Anioł (6), Rousseaux (12), Sieradzan (1) i Kaczmar
BKS: Wojtowicz G. (12), Frąckowiak (12), Czypiruk (8), Pelc (6), Szymańska, Łyszkiewicz (3), Wojtowicz M. (libero) oraz Horka (11), Wołosz (6) i Sawicka