Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Kądzioła/Szałankiewicz zwyciężają wśród par plażowych

Kądzioła/Szałankiewicz zwyciężają wśród par plażowych

fot. archiwum

Pod nieobecność w naszym Plebiscycie trzykrotnych triumfatorów naszej zabawy, Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, czytelnicy Strefy Siatkówki w 2012 roku za najlepszą polską parę plażową wybrali Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza.

Najlepszą polską parę w siatkówce plażowej czytelnicy Strefy Siatkówki wybierają od 2009 roku. Trzykrotnie nasz Plebiscyt wygrywali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, pod ich nieobecność w naszej zabawie zwyciężyli ci, którzy za każdym razem stawali na środkowym stopniu podium.

2009 – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
2010 – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
2011 – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel1. Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz – 59,25% głosów

To już uznana marka na boiskach plażowych na świecie, druga polska para eksportowa. W tym sezonie świetnie radzili sobie w turniejach World Tour i byli blisko wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Londynu oraz medalu na mistrzostwach Europy. Triumfowali z kolei w Pucharze Kontynentalnym we Francji, a w styczniu, na samym początku sezonu, zdobyli srebrne krążki turnieju CEV Satellite.

2. Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – 18,18% głosów

Zeszłoroczni mistrzowie świata do lat 21 oraz wicemistrzowie Europy w kategorii do 23 lat. Do sukcesów dołożyli wcześniej jeszcze złoto turnieju CEV Satellite w Umag oraz złoto w Pucharze Kontynentalnym. Po tej młodej parze w tym sezonie widać było największy progres, udanie dzięki temu rywalizowali z najlepszymi parami na świecie w turniejach z cyklu World Tour. W dodatku bardzo dobrze radzili sobie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, w którym niewiele zabrakło, by drugi polski duet pojechał do Londynu.

3. Kacper Kujawiak/Michał Bryl – 7,46% głosów

Kolejna polska dwójka ze świetlaną przyszłością. W tym sezonie sięgnęli po swoje pierwsze złoto mistrzostw świata, w turnieju do lat 19. W finale pokonali inny biało-czerwony duet, Kaczmarek/Kaczmarek. Startowali również w mistrzostwach świata do lat 21, w których także zanotowali nie najgorszy wynik.

Pozostałe miejsca:
4. Katarzyna Kociołek/Karolina Baran – 5,72% głosów
5. Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – 5,18% głosów
6. Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska – 4,21% głosów

Jutro dowiemy się, kto został najlepszą polską siatkarką 2012 roku.

 

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved