Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jakub Malinowski: Potrzebne było nam zgranie

Jakub Malinowski: Potrzebne było nam zgranie

fot. archiwum

- Wiedzieliśmy, że praca, którą wykonaliśmy wcześniej, oraz dobry terminarz zaowocują większą ilością zwycięstw - powiedział środkowy Morza Bałtyk, Jakub Malinowski. Jego zespół spisuje się coraz lepiej w drugoligowych rozgrywkach.

Siatkarze Morza Bałtyk udanie rozpoczęli 2013 rok. W pierwszym meczu po świąteczno-noworocznej przerwie pokonali na własnym parkiecie AZS UZ Zielona Góra 3:0. Było to już trzecie zwycięstwo pod rząd zachodniopomorskiej ekipy. – Ewidentnie ten mecz nam wyszedł. Przeciwnik starał się, robił, co mógł, ale nasza gra zaowocowała zwycięstwem 3:0 – powiedział po spotkaniu Jakub Malinowski.Nie popełnialiśmy zbyt dużo błędów, prezentowaliśmy się dobrze w zagrywce, ale inne elementy również przynosiły nam punkty. Zagraliśmy dużo opcji środkiem, nie tylko podstawową krótką, ale także bardziej urozmaicone zagrania – dodał środkowy Morza Bałtyk Szczecin.

Początek sezonu nie był zbyt udany dla podopiecznych Michała Dolińskiego. W pierwszej części przegrali cztery pojedynki, przez co znaleźli się poza czołową czwórką na półmetku rundy zasadniczej. Jednak widać, że szczecinianie z meczu na mecz zaczynają prezentować się coraz lepiej. – Jesteśmy zespołem, który jako jeden z nielicznych bardzo długo przygotowywał się do sezonu. Robiliśmy po osiem, dziewięć jednostek treningowych przez dwa i pół miesiąca. Poza tym do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, więc wszystkie klocki trzeba było poukładać od nowa. Potrzebne było nam zgranie. Wiedzieliśmy, że praca, którą wykonaliśmy wcześniej, oraz dobry terminarz, który pozwala nam zagrać siedem meczów w drugiej rundzie u siebie, zaowocują większą ilością zwycięstw – podkreślił środkowy Morza Bałtyk, który jednocześnie dodał, że własny obiekt sprzyja odnoszeniu dobrych wyników. – Ta sala jest specyficzna. Na pewno jest ona naszym dużym atutem. Jak wcześniej przyjeżdżałem do Szczecina, zawsze gościom grało się na niej ciężko.

Już za tydzień siatkarzy trenera Dolińskiego czeka wyjazdowe starcie z Orłem Międzyrzecz. Dla Jakuba Malinowskiego będzie to szczególny mecz. – Grałem w poprzednim sezonie w tym klubie. Podchodzę do niego bardzo sentymentalnie – zaznaczył zawodnik. – Orzeł osłabiony brakiem Piotra Haładusa nie powinien sprawić nam większych problemów. Mam nadzieję, że w Międzyrzeczu odniesiemy pewne zwycięstwo, choć łatwo na pewno nie będzie – zakończył Jakub Malinowski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved