Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Finały Pucharu Polski dziesięciokrotnie tańsze od memoriału

Finały Pucharu Polski dziesięciokrotnie tańsze od memoriału

fot. archiwum

Już w dniach 26-27 stycznia w nowej hali na Zawodziu w Częstochowie odbędą się decydujące mecze Pucharu Polski. Wcześniej pojawiła się też informacja o planach rozegrania w niej Memoriału Huberta Wagnera. Ten okazał się jednak dla miasta za drogi w organizacji.

Zanim najlepsze siatkarskie ekipy zagrają w Częstochowie, kibice będą się jeszcze emocjonować meczami Ligi Mistrzów oraz 16. kolejki PlusLigi. W przyszłym tygodniu tematem nr 1 będzie już impreza Enea Cup 2013 Finał Puchar Polski, bo tak brzmi pełna nazwa turnieju, który w terminie 26-27 stycznia odbędzie w hali na Zawodziu. Jej organizatorem jest Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA, ale po części także częstochowski AZS. Klub otrzyma na ten cel 50 tys. zł z budżetu miasta (z puli na promocję miasta przez sport). – Naturalne było, że przekażemy to zadanie klubowi, który ma doświadczenie w organizacji tego typu imprez. AZS ma w ramach tej kwoty zapewnić między innymi zakwaterowanie drużyn, wyżywienie dla czterech ekip i profesjonalną ochronę – wyjaśnia Sławomir Gajda, kierownik referatu sportu i turystyki. Do tego dochodzą koszty przygotowania i wykorzystania hali, które obciążą MOSiR.

50 tysięcy, jakie miasto w związku z umową z PLPS wyda na finałowy turniej PP, to niewiele w porównaniu z tym, ile musiałoby zapłacić za Memoriał Huberta Wagnera. Fundacja posiadająca prawa do memoriału wyceniła swoją imprezę na ponad dziesięć razy więcej. Wpływy z finału PP trafią do PLPS, ale miasto za niewielką kwotę będzie mogło po raz kolejny promować nową halę. Między innymi za pośrednictwem telewizji, która planuje transmisje z turnieju.

Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved