Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bartosz Kurek: Jestem zaskoczony, że przeżyłem tak długi mecz

Bartosz Kurek: Jestem zaskoczony, że przeżyłem tak długi mecz

fot. CEV

- Nie jestem w najlepszej formie i jestem  zaskoczony, że przeżyłem tak długi mecz - powiedział Bartosz Kurek po pięciosetowym spotkaniu z Trentino. Dynamo pokonało mistrzów świata 3:2, a Polak był jednym z wyróżniających się graczy swojej drużyny.

To był wielki powrót Bartosza Kurka do gry. Przyjmujący reprezentacji Polski po kontuzji wrócił do składu Dynama Moskwa i od razu odegrał niebagatelną rolę w pokonaniu Trentino w pierwszym meczu play-off Ligi Mistrzów. – Jest taki Kurek – to zawodnik i człowiek na wysokim poziomie. Dzięki niemu było nam psychicznie o wiele łatwiej w tym meczu, Kurek skończył wiele ważnych piłek, chociaż miał przecież długą przerwę. Właściwie zaczął skakać i trenować dopiero przed tym spotkaniem… – chwalił swojego kolegę z drużyny po meczu z Trentino Paweł Krugłow.

To był trudny mecz. Graliśmy bardzo dobrze w dwóch pierwszych setach, niestety potem dopadło nas zmęczenie. Mamy trochę problemów z przygotowaniem fizycznym, ale na szczęście w końcówce, w tie-breaku, siły nam wróciły – mówił po spotkaniu zmęczony, ale uśmiechnięty Bartosz Kurek.Jestem bardzo zadowolony z tego dzisiejszego zwycięstwa, ale musimy pamiętać, że to dopiero pierwszy krok. Myślę, że za tydzień zobaczymy już zupełnie inne Trentino. Oni doskonale się przygotują do tego rewanżu, a dla nas będzie to bardzo trudne spotkanie – przyznał polski przyjmujący.

Dla Bartosza Kurka powrót po kontuzji do gry z pewnością nie jest łatwą sprawą. – Nie grałem w żadnym meczu niemal przez trzy miesiące, treningi wznowiłem dopiero dziesięć dnia temu. Nie jestem więc w najlepszej formie i chyba jestem trochę zaskoczony, że przeżyłem tak długi mecz – mówił po spotkaniu Kurek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved