Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja: Dobry mecz Marcela Gromadowskiego, Sivas wygrywa

Turcja: Dobry mecz Marcela Gromadowskiego, Sivas wygrywa

Po przerwie wznowione zostały rozgrywki w lidze tureckiej. Ze zwycięstwa, po dwóch ostatnich porażkach, mógł cieszyć się Marcel Gromadowski i jego zespół. Wygrał też Arkas Izmir, który we wtorek zagra ze Skrą w Lidze Mistrzów.

Wciąż nie zwalnia tempa lider z Izmiru, który już we wtorek będzie rywalem PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów. Arkas w spotkaniu z Gümüşhane Torul Gençlik zdobył komplet punktów, ale nie można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie. Niżej notowany rywal postawił podopiecznym Glenna Hoaga trudne warunki, wygrał drugiego seta. Arkas, który tym samym umocnił się na pozycji lidera, zdominował przeciwnika jednak w bloku i ataku i to się okazało kluczem do sukcesu. Najwięcej punktów zdobył Liberman Agamez (18), natomiast dla przeciwnika 18 oczek zdobył Ahmet.

Arkas Izmir – Gumushane Torul Genclik 3:1
(25:22, 21:25, 25:12, 25:20)

Zmiana na stanowisku trenera, jak się okazało, pomogła siatkarzom Fenerbahce Stambuł, którzy wygrali kolejny mecz z rzędu. Çankaya Bld. Ankara, która jest niżej notowana w tabeli, walczyła jednak i losy zwłaszcza pierwszego i trzeciego seta były sprawą otwartą niemal do samego końca. O zwycięstwie ekipy ze Stambułu zadecydowały detale, a najwięcej razy dla zwycięskiej drużyny punktował Ivan Miljković (16). Liderem gospodarzy okazał się wprowadzony z ławki rezerwowych Jekic, który zapunktował 14 razy, o jeden punkt mniej zdobył również pełniący rolę zmiennika Mehmet.

Çankaya Bld. Ankara – Fenerbahce Stambuł 0:3
(22:25, 18:25, 23:25)

Po dwóch porażkach z rzędu ze zwycięstwa mógł cieszyć się Marcel Gromadowski i jego 4 Eylül Belediyesi Sivas. Z sąsiadem w tabeli, Yenişehir Belediyesi Bursa, podopieczni trenera Leventa Zoroglu musieli jednak stoczyć zacięty, pięciosetowy bój. Marcel Gromadowski spędził na boisku całe spotkanie i był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, zdobywając 21 oczek, przy imponującej skuteczności w ataku 61%. Kluczem do sukcesu wydawała się być dobra gra w ataku całego zespołu, który osiągnął w tym elemencie 66% skuteczność. Dla ekipy pokonanej również 21 punktów zdobył Babagiray, ale atakował on z niższą efektywnością niż polski atakujący.

Yenişehir Bursa – 4 Eylul Sivas 2:3

(25:21, 23:25, 17:25, 25:16, 11:15)

Tie-break można było także zobaczyć w spotkaniu Ziraat Ankara z BBSK Stambuł. Niżej notowany zespół ze Stambułu przeciwstawił się mocno faworytowi. Przegrywał już w meczu 2:0, ale zdołał się podnieść i wygrywając dwa kolejne sety doprowadził do tie-breaka. W nim walka trwała do samego końca, a ostatecznie to gospodarze okazali się minimalnie lepsi, mimo iż na początku to przyjezdni mieli niewielką przewagę. Ziraatowi nie pomogła nawet dobra gra byłego zawodnika Skry Bełchatów, Yosleydera Cali, który zdobył dla swojej drużyny 22 punkty, notując przy okazji wysoką skuteczność w przyjęciu zagrywki i ataku. Dla zwycięzców najwięcej oczek zdobył Trommel (17).

BBSK Stambuł – Ziraat Ankara 3:2
(25:16, 25:22, 23:25, 17:25, 15:13)

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu w górnej części tabeli Halkbank Ankara okazał się lepszy od Maliye Milli Piyango Ankara, wygrywając w czterech partiach. Była drużyna Piotra Gruszki pewnie wygrała dwa pierwsze sety, a w kolejnym oddała nieco inicjatywę rywalom. Zwycięstwo przypieczętowała jednak w czwartej odsłonie. Kluczem okazała się tutaj przede wszystkim dobra zagrywka Halkbanku, którym to elementem podopieczni Veselina Vukovicia zdobyli dziewięć punktów. Liderem zespołu okazał się Ahmed Salah, który zdobył 20 punktów. Ekipie pokonanej nie pomogła natomiast dobra gra Nikoli Gjorgiewa, który zapunktował 23 razy.

Maliye Milli Piyango Ankara – Halkbank Ankara 1:3
(19:25, 19:25, 25:17, 19:25)

Galatasaray Stambuł spotkanie z zamykającym tabelę Greenwich Saad TED Kolejliler Ankara zaczął bardzo słabo. Rywale w premierowej odsłonie okazali się lepsi, ale w trzech kolejnych partiach faworyci kontrolowali już w pełni boiskowe wydarzenia. W żadnym z wygranych setów nie pozwolili przeciwnikowi przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Siatkarze z Ankary popełniali mnóstwo błędów w każdym niemal elemencie i to, można powiedzieć, było główną przyczyną porażki, zepsuli aż 15 ataków. Najwięcej dla zwycięskiej drużyny punktował Murat (19), natomiast liderem po przeciwnej stronie siatki okazał się Niyazi, zdobywając 16 oczek.

Galatasaray Stambuł – TED Kolejliler Ankara 3:1
(21:25, 25:18, 25:19, 25:14)

Wyniki 12. kolejki i tabela ligi tureckiej .