Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Dąbrowianki rozbite przez Fenerbahce

Puchar CEV: Dąbrowianki rozbite przez Fenerbahce

Nie wywalczyły korzystnego wyniku przed rewanżem w Pucharze CEV siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Waldemara Kawki w Istambule uległy miejscowemu Fenerbahce i do kraju wrócą bez wygranego nawet jednego seta.

Początek pojedynku nie wróżył aż tak wysokiej przegranej MKS-u w całym spotkaniu. Polskie siatkarki, choć rywalki im odskakiwały, starały się odrabiać straty. W miarę dobra gra dąbrowskiego zespołu trwała do pierwszego czasu technicznego, na którym podopieczne Waldemara Kawki przegrywały trzema oczkami. Rywalki w kolejnych akcjach wypracowały sobie pięcio-, sześciopunktową nadwyżkę, którą skutecznie utrzymywały. Skuteczne ataki i pojedyncze akcje w bloku dąbrowianek nie były w stanie mocno zagrozić zespołowi Fenerbahce, który grał spokojnie i pewnie. Mimo kilku wyrównanych wymian obraz seta nie uległ zmianie i MKS przegrał go do 20.

Bardzo podobny przebieg miała druga odsłona. Dąbrowskie siatkarki na pierwszym czasie technicznym przegrywały trzema punktami, a przeciwniczki utrzymywały podobny dystans. Trochę zawodzić zaczął atak. Polskie siatkarki nie potrafiły wykorzystać trochę lepszego przyjęcia, w którym uwijała się Krystyna Strasz. Grę MKS-u świetnie czytały Turczynki, które punktowały częściej blokiem. Trener Kawka postanowił dokonać zmian, które jednak nie wpłynęły znacznie na grę jego zespołu. Ponownie kilka akcji w bloku oraz as serwisowy Liniarskiej nie wystarczyły, by przejąć inicjatywę na boisku. Po drugiej przerwie technicznej drużyna gospodarzy odjechała z wynikiem, momentami uzyskując nawet jedenastopunktowe prowadzenie. W samej końcówce MKS wyciągnął wynik z 10:21 na 16:22, ale to było wszystko, na co stać było ekipę z Zagłębia.

Trzecia odsłona to już zupełnie rozbita gra dąbrowskiego MKS-u. Tureckie siatkarki raz po raz nękały przyjmujące brązowych medalistek mistrzostw Polski, a słabe przyjęcie przekładało się na pozostałe elementy. Z każdą kolejną akcją siatkarki z Istambułu czuły się coraz pewniej, podwyższając prowadzenie (8:2, 16:8). Od drugiej przerwy technicznej dąbrowianki były w stanie zdobyć zaledwie trzy punkty, co wyraźnie obrazuje dyspozycję polskiego zespołu w tym meczu. Ekipa z Dąbrowy Górniczej nie miała żadnego elementu, którym mogłaby nawiązać walkę z przeciwniczkami. I choć te również nie zagrały bardzo dobrego spotkania, to postawa jaką prezentowały zupełnie wystarczyła na zespół z Polski.

Fenerbahce Istambuł – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:20, 25:16, 25:11)

Fenerbahce: Marques Pequeno (8), Tokatlioglu (12), Kim (19), Okuniewska (4), Erdem Dundar (9), Berg (1), Guneyligil (libero) oraz Steinbrecher (3), Ozdemir i Calik
MKS: Tokarska (5), Liniarska (6), Zaroślińska (5), Staniucha-Szczurek (3), Śliwa (1), Skowrońska (6), Strasz (libero) oraz Leys (3), Kaczor (4), Dirickx (1) i Nuszel (1)