Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Dobrą grą nie pozwoliliśmy rozwinąć się rywalom

Piotr Gacek: Dobrą grą nie pozwoliliśmy rozwinąć się rywalom

fot. archiwum

- Spodziewaliśmy się ostrej walki i taka walka była - o spotkaniu 15. kolejki PlusLigi siatkarzy mówił Piotr Gacek. - Chciałbym, aby forma, którą zabłysnęliśmy podczas tego meczu, utrzymała się - dodał libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W meczu określanym mianem hitu kolejki dotychczasowy lider ekstraklasy siatkarzy na trudnym terenie w Jastrzębiu Zdroju pokonał podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Wbrew przedmeczowym typowaniom, na zdobycie cennych „oczek” kędzierzynianom wystarczyły trzy partie. Na przestrzeni całego spotkania dominacja gości była zdecydowana. – Spodziewaliśmy się ostrej walki i taka walka była. Tego oporu ze strony Jastrzębskiego Węgla nie było tak dużego, bo naszą dobrą grą nie pozwoliliśmy się im rozwinąć – przyznał libero ZAKSY. Jednym z elementów potwierdzających przewagę podopiecznych Daniela Castellaniego była skuteczność w polu serwisowym, przy jednym asie serwisowym gospodarzy, przyjezdni punktowali w ten sposób aż siedmiokrotnie. To właśnie wagę tego elementu zaznaczał Piotr Gacek. Rywale mieli problemy z naszą zagrywką. Serwis nam otworzył cały mecz. To był kluczowy element tego spotkania – dodał zawodnik.

Nie było to jedyne z zestawień przemawiających na korzyść kędzierzynian, także w przypadku skuteczności na siatce zdecydowanie lepiej prezentowali się siatkarze lidera PlusLigi. – Nasza gra w bloku była konsekwencją właśnie tego dobrego serwisu. Na tle naszych blokujących zespół z Jastrzębia Zdroju nie wyglądał tak dobrze. Dodatkowo rywale nie odrzucili nas tak mocno od siatki. Guma mógł spokojnie rozgrywać na skrzydła, co spowodowało utrudnienie w elemencie bloku w szeregach jastrzębian – o poczynaniach obu ekip i skutecznych blokach mówił Piotr Gacek, nawiązując do aktualnej sytuacji swojego zespołu. – Chcieliśmy to miejsce na fotelu lidera utrzymać. Chciałbym, aby ta forma, którą zabłysnęliśmy podczas tego meczu, utrzymała się do turnieju finałowego Pucharu Polski i dalej do końca sezonu. To naprawdę szybko minie, tego życzę sobie i całej drużynie.

Obok zmagań na ligowych parkietach, aktualnie kędzierzynian czeka także spotkanie rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów. Intensywność rozgrywek i natężenie spotkań dotykające ekipę z Kędzierzyna-Koźla zwieńczy także turniej finałowy Pucharu Polski, rozgrywany w dniach 26-27 stycznia w Częstochowie. Pierwszą przeszkodą kędzierzynian na drodze do finału będzie Jastrzębski Węgiel. Dla jastrzębian mecz będzie szansą na rewanż, jednak siatkarze ZAKSY tanio skóry nie sprzedadzą. – To będą dwa inne spotkania. Zespół z Jastrzębia Zdroju będzie miał więcej materiałów do analizy po takim spotkaniu, my również będziemy mieć nad czym pracować. Zapowiada się kolejny fantastyczny mecz – zakończył Piotr Gacek.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved