Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Bąk: Nie jestem zadowolona z jednego punktu

Kinga Bąk: Nie jestem zadowolona z jednego punktu

fot. archiwum

- Mogłyśmy i powinnyśmy cieszyć się po tym meczu z trzech punktów. Jest to kolejne spotkanie, w którym tracimy przewagę. Gdyby potoczyło się ono inaczej, nasza sytuacja w tabeli wyglądałaby zupełnie inaczej - powiedziała po meczu z MKS-em  Kinga Bąk.

Kibiców w Legionowie najbardziej zastanawia, co stało się z ich zespołem w końcówce czwartego seta.

Kinga Bąk:Popełniłyśmy własne błędy, które przydarzyły się właśnie w końcówce. Jednak jeszcze w połowie seta roztrwoniłyśmy kilkupunktową przewagę i to boli. Ciężko pracowałyśmy przez cały mecz i zasłużyłyśmy na wygraną.

Z perspektywy tego spotkania można powiedzieć, że bardziej to wy przegrałyście te dwa oczka, niż dąbrowianki je wygrały?

Zgadzam się. Dlatego nie jestem zadowolona z jednego punktu. Mogłyśmy i powinnyśmy cieszyć się po tym meczu z trzech punktów. Jest to kolejne spotkanie, w którym tracimy przewagę. Gdyby potoczyło się ono inaczej, nasza sytuacja w tabeli wyglądałaby zupełnie inaczej (Siódemka Legionovia traciłaby do Pałacu dwa punkty – przyp. red.).

Tie-break, który toczył się już pod dyktando MKS-u, był konsekwencją końcówki poprzedniej partii? Ona podcięła wam skrzydła?

– Bardzo możliwe. Jadnak tie-break to już loteria. Zaczęłyśmy go źle i później było nam ciężko tę przewagę zmniejszyć.

To jest kolejne spotkanie, w którym przegrywacie końcówki setów. Jak temu zapobiec?

– Musimy znaleźć na to jakieś lekarstwo, bo liga ciągle trwa i jeszcze wiele meczy przed nami. Pracujemy nad tym i ciągle o tym rozmawiamy. Wierzę, że w końcu nasza dobra gra przełoży się na zdobycze punktowe.

Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Wygrana z tak mocnym rywalem jak MKS pomogłaby podbudować się przed bardzo ważnym spotkaniu w Łodzi?

– To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Jeżeli chodzi o tabelę… Przy wygranej zespoły w końcówce tabeli ciągle byłyby na styk, a tak trochę nam uciekają. Jednak trzeba dalej grać i pracować, aby zdobywać punkty. Jeszcze przed nami cztery kolejki, w których będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved