Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wymęczone zwycięstwo Sokoła

II liga K: Wymęczone zwycięstwo Sokoła

W miniony weekend siatkarki Sokoła Katowice walczyły w Trzebnicy. Długa podróż najwyraźniej odbiła się na dyspozycji podopiecznych Krzysztofa Zabielnego, bowiem rozegrały one jedno ze słabszych spotkań w sezonie, ale mimo tego pokonały Gaudię 3:1.

Pierwszy set spotkania to wyrównana gra do połowy partii. Wszystko za sprawą niemrawie grających sokolanek, które raziły nieskutecznością i dużą ilością błędów własnych. Dopiero w końcówce seta pokazały swoją wyższość, zamykając pierwszą odsłonę wynikiem 25:21.

Początek drugiej partii to popis jednej aktorki. Była nią Aleksandra Stachowicz, która rozpoczęła seta w strefie zagrywki i zeszła z niej przy stanie 10:0 dla katowiczanek. Był to decydujący moment tej części meczu. Pomimo ambitnych prób odrobienia strat przez gospodynie z Trzebnicy, nie były one w stanie zagrozić przyjezdnym. Łatwa wygrana Sokoła 25:14 okazała się brzemienna w skutkach w perspektywie trzeciego seta.

Przyjezdnym wydawało się chyba, że po tak łatwym zwycięstwie w poprzedniej partii mecz sam się wygra jak najmniejszym nakładem sił. Nic bardziej mylnego – gospodynie, podrażnione wysoką porażką, postanowiły pokazać przed własną publicznością, że mają również swoje ambicje i grać w siatkówkę potrafią. Wzmocniły przede wszystkim zagrywkę, z której przyjęciem nie radziły sobie katowiczanki. Prosta i czytelna gra na siatce gości pozwoliła zawodniczkom Gaudii ustawiać szczelny blok lub odpowiednio reagować w obronie. Miały one też siatkarskie szczęście, co sprawiło, że nagle na tablicy wyników zarysowała się kilkupunktowa przewaga gospodyń. Jak się później okazało, wystarczyła ona do zwycięstwa w trzeciej odsłonie 25:20.

Mocno podrażnione porażką w poprzednim secie siatkarki Sokoła postanowiły pokazać, że pomimo iż grają na wyjeździe, to one są faworytkami tego meczu. Wróciła im bardzo dobra zagrywka, która okazała się kluczem do zwycięstwa. Czytelna gra w ataku gospodyń pozwalała przyjezdnym na ustawienie skutecznego bloku i obrony, po których wyprowadzały punktowe kontrataki. Set czwarty zakończył się wynikiem 25:14 dla zespołu z Katowic, który wygrał zasłużenie to spotkanie 3:1.

Dla katowiczanek najważniejsze są zdobyte 3 punkty, które w dalszym ciągu pozwalają im realnie myśleć o pierwszej czwórce po rundzie zasadniczej i grze w play-off. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało już tylko 7 kolejek. Następny mecz zespół Sokoła Katowice rozegra już w najbliższy piątek o godz. 18:30, podejmując we własnej hali zajmujący czwarte miejsce w tabeli sosnowiecki SMS.

Gaudia Trzebnica – Sokół’43 AZS AWF Katowice 1:3
(21:25, 14:25, 25:20, 14:25)