Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Grozer najlepszym obcokrajowcem grającym w Polsce w 2012 roku

Grozer najlepszym obcokrajowcem grającym w Polsce w 2012 roku

fot. archiwum

Niemiec, który znacznie przyczynił się do przełamania przez Resovię Rzeszów hegemonii bełchatowskiej Skry, przez czytelników Strefy Siatkówki został wybrany najlepszym zagranicznym siatkarzem grającym w Polsce w 2012 r. Mowa o Georgu Grozerze.

Atakujący aktualnych mistrzów Polski był jednym z najlepszych siatkarzy występujących w minionym sezonie w PlusLidze. Nic więc dziwnego, że na Podpromiu Georga Grozera starano się zatrzymać za wszelką cenę. To zrozumiałe, bowiem Niemiec znacznie uatrakcyjnił naszą ekstraklasę. W naszym Plebiscycie Grozer wyprzedził drugiego Aleksandara Atanasijevicia oraz dwukrotnego triumfatora naszej zabawy – Stephane’a Antigę. Dotychczas w Plebiscycie zwyciężali:

2008 – Stephane Antiga
2009 – Stephane Antiga
2010 – Aleh Akhrem
2011 – Michał Łasko




NAJLEPSZY ZAGRANICZNY SIATKARZ GRAJĄCY W POLSCE W 2012 ROKU

1. Georg Grozer – 46,58% głosów

Mówi się, że dzięki reprezentantowi Niemiec Resovia sięgnęła po mistrzostwo Polski. Grozer po bardzo dobrym sezonie wystrzelił fantastyczną formą w finałach krajowego czempionatu i rzeczywiście był głównym trybem napędzającym poczynania rzeszowian. Jego świetny sezon w polskiej lidze został dostrzeżony w Rosji, dokąd się przeniósł.

2. Aleksandar Atanasijević – 20,32% głosów

Młody Serb to przyszłość światowej siatkówki. W ubiegłym sezonie był zazwyczaj zmiennikiem Mariusza Wlazłego w Skrze, jednak po zmianach w zespole został pierwszym atakującym. Mimo młodego wieku i presji oraz wielkiej stawki o jaką toczą się rozgrywki w Polsce i Lidze Mistrzów, serbski siatkarz radzi sobie wyśmienicie. Mało tego, niejednokrotnie wśród gwiazd tworzących bełchatowską ekipę Atanasijević gra pierwsze skrzypce.

3. Stephane Antiga – 13,38 głosów

To marka sama w sobie. O sukcesach i doświadczeniu tego zawodnika można by było napisać całkiem grubą książkę. Antiga po bardzo dobrych sezonach spędzonych w Bełchatowie, od jakiegoś czasu jest ostoją Delecty Bydgoszcz. Nigdy nie schodzi poniżej określonego, wysokiego poziomu i jest pewniakiem w ekipie Piotra Makowskiego. Oprócz tego jest też przykładem do naśladowania dla polskiej siatkarskiej młodzieży.

Pozostałe miejsca:
4. Antonin Rouzier – 11,94% głosów
5. Russell Holmes – 5,98% głosów
6. Michal Masny – 1,80% głosów

Jutro informacje na temat najlepszych polskich par w siatkówce plażowej w 2012 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved