Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sopocianki praktycznie bez zmienniczek przed meczem z Turczynkami

Sopocianki praktycznie bez zmienniczek przed meczem z Turczynkami

fot. CEV

Na 48 godzin przed meczem z VakifBankiem Stambuł Adam Grabowski ma o czym myśleć. Jego zespół w meczu z Impelem Wrocław został rozbity, a szkoleniowiec nie ma praktycznie żadnego pola manewru przy ewentualnych zmianach w składzie.

Porażka, w dodatku w tak słabym stylu przyszła jednak w bardzo złym momencie. Już w środę w Ergo Arenie Atom podejmie lidera tureckiej ligi i jednego z faworytów do zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, VakifBank Stambuł. By myśleć o urwaniu rywalkom choćby seta, sopocianki muszą wyjść na boisko w życiowej formie. W dyspozycji sprzed dwóch dni, na boisku nie mają czego szukać. Spory ból głowy może mieć też trener Grabowski, który pole manewru przy ewentualnych zmianach ma ograniczone niemal do zera.

Warunkiem koniecznym do podjęcia walki z Turczynkami jest przywrócenie do formy Rachel Rourke, której w sobotę przytrafił się pierwszy w tym sezonie dołek formy. Jeśli Australijka zagra na poziomie, do którego zdążyła w Sopocie przyzwyczaić, z atakiem – nawet jeśli tylko z jednego skrzydła – Atom nie powinien mieć problemów. Zastąpić Rourke nie ma kim. Ani Anita Kwiatkowska, ani Anna Podolec nie są w stanie zagwarantować kilkunastu czy kilkudziesięciu punktów, które zazwyczaj zdobywała reprezentantka Australii.

Wartościowych zmienniczek Grabowski nie ma też na przyjęciu i środku. W tym przypadku jednak zionący pustką kwadrat dla rezerwowych jest efektem kontuzji. Wciąż nie w pełni zdrowia jest środkowa Dorota Pykosz, od początku sezonu leczy się Sylwia Wojcieska. W efekcie z boiska od kilku tygodni nawet na moment nie schodzi zbierająca pierwsze siatkarskie szlify Justyna Łukasik i wybierająca się przed sezonem na sportową emeryturę, choć będąca nadal w wysokiej formie, 34-letnia Julia Szelukina.Podobne kłopoty Atom ma na przyjęciu, gdzie zdrowie i (wciąż chimeryczna) forma dopisuje jedynie Klaudii Kaczorowskiej. Z kontuzją zmaga się Erika Coimbra, a w kiepskiej formie od początku sezonu znajduje się Kubanka Noris Cabrera, która nie potrafi wykorzystać szansy, gdy wchodzi z ławki, ani wówczas, gdy trener widzi ją w wyjściowej szóstce.

Więcej w serwisie trojmiasto.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved