Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Już myślimy o rewanżu

Michał Łasko: Już myślimy o rewanżu

fot. archiwum

Trzech setów potrzebowali goście z Kędzierzyna-Koźla na pokonanie Jastrzębskiego Węgla. - Wygrana to bardziej zasługa ZAKSY niż efekt naszych błędów - mówił po spotkaniu kapitan jastrzębian, Michał Łasko, deklarując chęć rewanżu już w półfinale PP.

Po ostatnich spotkaniach i wygranej ze Skrą Bełchatów przedmeczowe oczekiwania były spore. Wydawało się, że w rywalizacji z kędzierzynianami podstawicie rywalom większy opór.

Michał Łasko: Wydaje mi się, że to ZAKSA zagrała bardzo dobrze, bo to nie był szczególnie słaby mecz w naszym wykonaniu. Przy tej naszej dobrej passie kiedyś musieliśmy przegrać. Gdybym miał na szybko ocenić ten mecz, powiedziałbym, że wygrana to bardziej zasługa ZAKSY niż efekt naszych błędów. Rywal we wszystkich elementach gry grał bardzo dobrze, w pełni zasługując na tę wygraną.

Momentami po waszej stronie siatki brakowało siły ataku?– Większa różnica była w zestawieniu oceniającym przyjęcie. Rywale grali piłką praktycznie w trzech metrach, u nas było trudniej… Ta różnica była ewidentna, czego konsekwencją była lepsza gra kędzierzynian w ataku. Akceptujemy ten wynik, ale już myślimy o rewanżu – bo spotykamy się za dwa tygodnie.

Droga to finału PP będzie dla was wyjątkowo trudna. O parze półfinałowej ZAKSA – Jastrzębski Węgiel mówi się jako o tej bardziej wyrównanej.

– Oczywiście, że łatwo nie będzie, ale dla każdej drużyny ta droga będzie trudna. Kiedy rozgrywa się jedno spotkanie o „być albo nie być”, bez szansy rewanżu, to zawsze niesie inną presję dla zespołu. Wszystkie cztery drużyny jadąc do Częstochowy będą mierzyć w puchar. W zeszłym roku kędzierzynianie także myśleli o finale i wygranej w Pucharze Polski, ale rozgrywki skończyły się dla nich tak, a nie inaczej. Mamy respekt do przeciwnika, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać.

Mimo porażki utrzymujecie się w czołówce klasyfikacji. Jednak właśnie u góry tabeli sytuacja wygląda wyjątkowo ciekawie.

– Te rozgrywki w tym roku są naprawdę interesujące. Nasza aktualna pozycja też może być satysfakcjonująca. Przed nami trzy spotkania do końca rundy zasadniczej. Najbliższym rywalem będzie AZS Olsztyn i wiemy, że to nie jest już ten sam zespół, z którym wygrywaliśmy u nas parę miesięcy temu. W międzyczasie olsztynianie pokonali ZAKSĘ i na pewno grają teraz dużo lepszą siatkówkę. Jednak oczywiście jedziemy do Olsztyna po punkty.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved