Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Margareta Kozuch najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce

Margareta Kozuch najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce

fot. archiwum

Margareta Kozuch w Plebiscycie Strefy Siatkówki została najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce w 2012 roku. Tuż za Niemką z polskim paszportem na podium uplasowały się Rachel Rourke oraz Megan Hodge.

Ważnym ogniwem Atomu Trefla w drodze do mistrzostwa Polski w PlusLidze Kobiet była postawa Margarety Kozuch. Atakująca sopocianek była wyróżniającą się zawodniczką na przestrzeni całego sezonu. Docenili to czytelnicy Strefy Siatkówki, którzy wybrali Kozuch najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce w 2012 roku. Tuż za Niemką znalazła się Australijka Rachel Rourke oraz klubowa koleżanka naszej triumfatorki w sezonie 2011/2012, Megan Hodge. Dotąd w Plebiscycie zwyciężały:

2008 – Helena Horka
2009 – Helena Horka
2010 – Debby Stam-Pilon
2011 – Debby Stam-Pilon
NAJLEPSZA ZAGRANICZNA SIATKARKA GRAJĄCA W POLSCE W 2012 ROKU

1. Margareta Kozuch – 35,03% głosów

Nie do końca zagraniczna, ale też i nie do końca polska siatkarka. Bez wątpienia gwiazda Atomu Trefla Sopot, w którym występowała w minionym sezonie. W decydującej fazie sezonu Kożuch pokazała to, co ma w sobie najlepsze – dynamikę, siłę, odwagę i przede wszystkim skuteczność. Bez takiej atakującej sopocianki na pewno miałyby większe problemy ze zdobyciem mistrzostwa Polski.

2. Rachel Rourke – 28,95% głosów

Parafrazując powiedzenie: gdzie Atom Trefl nie może, tam Rachel Rourke pośle. W sezonie 2011/2012 występowała w Banku BPS Fakro Muszynianka, skąd latem przeniosła się nad Bałtyk, szybko stając się jedną z najlepszych siatkarek drużyny Adama Grabowskiego. Absolutna siła napędowa mistrzyń Polski, która w trudnych dla zespołu momentach potrafi wziąć ciężar gry na siebie.

3. Megan Hodge – 15,21% głosów

Grając w Atomie Trefl Sopot, prezentowała się ze znakomitej strony. Jej ataki i zagrywki siały spustoszenie w szeregach każdej ekipy ówczesnej PlusLigi Kobiet. Gorzej było z przyjęciem, ale w ostatecznym rozrachunku Amerykanka zdobyła złoty medal i opuściła Polskę w glorii mistrzowskiej chwały.

Pozostałe miejsca:
4. Neriman Özsoy – 8,81% głosów
5. Hélene Rousseaux – 7,04% głosów
6. Frauke Dirickx – 4,59% głosów

Jutro poznamy najlepszego zagranicznego siatkarza grającego w Polsce w 2012 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved