Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zacięta walka w meczu Piasta z Jokerem

II liga K: Zacięta walka w meczu Piasta z Jokerem

Pomimo porażki w małych punktach 90:93 z Jokerem Mekro Świecie, siatkarki Piasta Netto Szczecin zwyciężyły wczoraj 3:1 i zainkasowały ważne trzy ligowe punkty. Podopieczne Rafała Prusa będą więc co najmniej do soboty liderkami w grupie 1.

Mecz drugiego z trzecim zespołem w tabeli dostarczył liczenie zgromadzonej publiczności wielu wrażeń. Miejscowe w każdym z setów toczyły walkę na noże z ambitnie walczącymi przyjezdnymi i dopiero w końcówkach przechylały szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwszy set zaczął się od wyrównanej walki, lecz po dobrych zagrywkach Hohn i Mirosław, Joker odskoczył miejscowym na 10:7 i trener Piasta, Rafał Prus, był zmuszony poprosić o pierwszy czas, po którym szczecinianki wrzuciły drugi bieg i odjechały rywalkom na 13:11, a po chwili na 20:15. Dobra gra gospodyń skończyła się jednak przy wyniku 23:19. Po „asowej” zagrywce Wenerskiej zrobił się remis 23:23. Ostatnie słowo należało jednak do Piasta. Atakiem z lewego skrzydła wynik na 25:23 ustaliła Katarzyna Graczyk. Drugi set to walka punkt za punkt do stanu 10:10. Od tego momentu, dzięki dobrym zagrywkom Zaleszczyk i kilku błędom zawodniczek ze Świecia, Piast objął prowadzenie 14:10, którego już nie oddał do końca tej partii. Natalia Matusz, Kazaniecka i Graczyk kończyły większość ataków ze skrzydeł. W końcówce tej partii dało o sobie znać większe doświadczenie miejscowych i pomimo kilku remisów (19:19 i 20:20), Piast zwyciężył 25:22 i objął prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Kiedy wydawało się, że Piast pójdzie pewną drogą po trzy punkty, sytuacja uległa diametralnej zmianie. Seria błędów na zagrywce z jednej i z drugiej strony tak uśpiła gospodynie, że gdy na zagrywce stanęła Warzecha i wreszcie zaczęła trafiać w wyznaczony do gry kwadrat, przyjmujące Piasta stały jak rażone prądem. Taka niemoc podopiecznych Rafała Prusa trwała już do końca seta, a na boisku Piasta w międzyczasie pojawiły się zmienniczki. Wynik 7:13, 8:18 i 13:21 nie pozostawiał złudzeń, że za chwilę Piast będzie bronił zdobytej wcześniej przewagi i obejrzymy czwartego seta. Ku zdziwieniu szczecińskich kibiców, prowadzony przez Brodacką Joker nie zamierzał poprzestać na wywiezieniu ze Szczecina jednego seta. Przerwa przy wyniku 2:6, wzięta przez Rafała Prusa, tylko na moment pobudziła miejscowe. Przy stanie 10:12 trener świecianek, Andrzej Nadolny, poprosił o 30 sekund sam na sam ze swoimi zawodniczkami. Przy wyniku 13:18 wydawało się, że za chwilę na tablicy będzie widniał remis 2:2. Jednak uraz, którego doznała Szewczyk, zmienił oblicze tego seta. Niesiony głośnym dopingiem Piast złapał wiatr w żagle i w mgnieniu oka zniwelował przewagę Jokera. Przy wyniku 19:19 pomyliła się jednak w kontrataku Graczyk i Joker po raz ostatni w tym meczu był na prowadzeniu. Od stanu 20:20, po aucie Hohn i asie Graczyk dwa „oczka” zdobył Piast i w walce punkt za punkt dowiózł prowadzenie do końca. Piłkę meczową z lewego ataku zakończyła Natalia Matusz, której pomimo kilku wcześniejszych wpadek, w ostatniej akcji nie zadrżała ręka.

Piast na kilka dni objął prowadzenie w tabeli. Za tydzień w Sulechowie prawdziwy mecz na szczycie. Niepokonane do tej pory siatkarki Zawiszy (2 mecze mniej niż Piast) spróbują powrócić na ligowy szczyt. W pierwszym meczu w Szczecinie, Zawisza zwyciężył 3:1 i od tej pory kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Wydaje się więc, że jedynie Piast jest w stanie przerwać wspaniałą passę podopiecznych Marka Mierzwińskiego. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już za tydzień.

SSPS Piast Netto Szczecin – MUKS Joker Mekro Świecie 3:1
(25:23, 25:22, 15:25, 25:23)

Skład zespołów:
Piast: Matusz, Kazaniecka, Graczyk, Duda, Zaleszczyk, Guzowska, Gliwa (libero) oraz Oleksy, Zalepa i Zając
Joker: Łukaszewicz, Szewczyk, Hohn, Warzecha, Mrówczyńska, Brodacka, Głowniak (libero) oraz Mirosław, Wenerska, Asinowicz i Durak