Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsza porażka AZS LSW Warszawa

II liga K: Pierwsza porażka AZS LSW Warszawa

fot. archiwum

Tie-breakiem zakończyło się zaległe spotkanie akademickich derbów Warszawy. AZS Politechnika pokonał lokalnego rywala, AZS LSW, a z podziału punktów najbardziej ucieszyły się siatkarki ŁKS Łódź, które awansowały na 1. miejsce w tabeli gr. 3.

Po emocjach związanych z rozgrywkami PlusLigi pomiędzy akademikami z Warszawy i Olsztyna, na parkiet Torwaru wybiegły siatkarki drugoligowego AZS-u Politechnika Warszawska i AZS-u LSW Warszawa. Spotkanie początkowo było bardzo zacięte, a już po pierwszych akcjach nie obyło się bez strat. Przy stanie 7:7 z boiska musiała zejść kapitan Politechniki, Małgorzata Zaciek, która skręciła staw skokowy. Uraz koleżanki pozytywnie podziałał na podopieczne Roberta Strzałkowskiego. „Inżynierki" przy stanie 8:8 odskoczyły na dwa oczka, a gdy ze środka przebiła się Monika Scecewicz, na Torwarze było 14:10. Po chwili o przerwę dla zespołu prosiła Agata Szustowicz (16:11), ale po wznowieniu przeciwniczki nie zwalniały tempa. Przy stanie 18:12 zespół Politechniki stanął w miejscu, przez co AZS LSW zbliżył się na trzy oczka (15:18). Niemoc gospodyń przełamała dopiero Beata Mielczarek, która następnie mocnymi serwisami odrzuciła rywalki od siatki. W kontrataku szalała niezawodna tego dnia Magdalena Sibiga. Szesnasty punkt dla AZS-u LSW zdobyła Daria Woźniak, ale podopieczne Agaty Szustowicz traciły do Politechniki sześć oczek (16:22). Przyjezdne zdołały zbliżyć się na 20:23 po serii zagrywek Woźniak, ale kropkę nad „i" postawiła Sibiga, atakując pomiędzy rękami blokujących siatkarek z Lingwistycznej Szkoły Wyższej. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia siatkarek AZS-u LSW, które otworzyły seta stanem 3:0. Ekipa trenera Strzałkowskiego zdołała odrobić straty, doprowadzając do remisu 10:10. Po chwili zespół gości miał ponownie o trzy oczka więcej, ale i tę przewagę „inżynierkom" udało się zniwelować (13:13). Od stanu 16:16 ekipa akademiczek Lingwistycznej Szkoły Wyższej zaczęła popełniać błędy, dzięki czemu rywalki wyszły na prowadzenie 20:16. Po ataku Marty Gurtowskiej Politechnika miała pierwszą piłkę setową, a gdy środkowa gospodyń blokiem zatrzymała Woźniak, podopieczne Roberta Strzałkowskiego prowadziły w meczu 2:0.

Po zmianie stron AZS LSW odskoczyło na 3:1, ale gdy Scecewicz zablokowała Anetę Gancarczyk, na Torwarze było 3:3. Od tego momentu przyjezdne co chwila odskakiwały na kilka punktów, a rywalki doprowadzały do wyrównania. Kiedy ze stanu 6:6 błyskawicznie zrobiło się 10:6, o przerwę dla zespołu poprosił Robert Strzałkowski, a gdy Michalina Tokarska blokiem zatrzymała Magdalenę Sibigę, szkoleniowiec Politechniki po raz kolejny poprosił o czas (14:8). Niemoc gospodyń przełamała dopiero Scecewicz, ale na boisku wciąż dominowały siatkarki AZS-u LSW (17:11). Po chwili zacięły się tryby przyjezdnych i przy stanie 18:15 o rozmowę z zawodniczkami prosiła Agata Szustowicz. Wkrótce wszystko było już po myśli przyjezdnych, które odskoczyły na 23:16. Wynik partii ustaliła Magdalena Tekiel atakiem z lewego skrzydła (25:19). Czwarta partia niemal od początku toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Kiedy zespół AZS-u LSW myślami był już przy tie-breaku, nagle Politechnika zaczęła się zbliżać, doprowadzając do stanu 19:20. Wkrótce Tokarska popisała się w bloku i akademiczki Lingwistycznej Szkoły Wyższej miały trzypunktową zaliczkę, której nie utrzymały zbyt długo, bowiem gdy ze środka zaatakowała Marta Gurtowska, na tablicy wyników było 23:22 dla gości. Wynik partii ustaliła Staszewska, obijając podwójny blok Politechniki.

W tie-breaku po punktowej zagrywce Sibigi zarysowała się dwupunktowa przewaga Politechniki. Kiedy skrzydłowa gospodyń podbiła Staszewską, a punkt zdobyła Mielczarek, przy stanie 5:2 o czas poprosiła Agata Szustowicz. Po chwili Politechnika prowadziła 7:2, a blokiem popisała się Anna Szerszeńska. Akademiczki z LSW po akcjach Woźniak zdołały się zbliżyć na 4:7, ale przy zmianie stron ekipa trenera Strzałkowskiego wciąż utrzymywała czteropunktową zaliczkę. Po wznowieniu gry zespół gości zbliżył się na 9:10, ale w kolejnych akcjach dominowały „inżynierki" które wygrały „seta prawdy" 15:11AZS Politechnika Warszawska – AZS LSW Warszawa 3:2
(25:20, 25:17, 19:25, 22:25, 15:11)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved