Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bielszczanie uciekają, reszta tabeli się nie poddaje i walczy

I liga M: Bielszczanie uciekają, reszta tabeli się nie poddaje i walczy

Po 13. kolejce I ligi mężczyzn na wyraźne prowadzenie wysunął się BBTS Bielsko-Biała, który nad drugim zespołem Czarnych ma sześć punktów przewagi. Reszta tabeli wygląda niezwykle ciekawie - ósmy Jadar ma do drugich radomian tylko sześć punktów straty.

Można powiedzieć, że w rozgrywkach na zapleczu PlusLigi w tym sezonie niczego nie można być pewnym. Tak wyrównanych rozgrywek nie było już dawno. Tak naprawdę największą stratę i najmniej pewnie czuć się mogą dwie ostatnie drużyny w tabeli – AZS UAM Poznań i Energetyk Jaworzno. Reszta drużyn spokojnie może walczyć o pierwszą trójkę. Na dziewięć kolejek przed końcem nawet będący na tę chwilę poza ósemką siatkarze Ślepska Suwałki i Kęczanina Kęty mogą włączyć się do rywalizacji, gdyż do trzeciego Campera tracą zaledwie pięć punktów.

Po ostatniej kolejce do ósemki dostali się zawodnicy Jadaru Siedlce, którzy awansowali po zwycięstwie 3:1 nad poznańskimi akademikami. W meczu rozgrywanym w Poznaniu gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze – wygrali pierwszą odsłonę, jednak nie potrafili utrzymać równej gry na dobrym poziomie przez całe spotkanie. Wykorzystali to rywale, zwłaszcza w końcówkach, i rozstrzygnęli pojedynek w czterech setach. W przeskoczeniu o jedną pozycję wyżej siedlczanom pomogła porażka suwalczan w meczu z liderami tabeli. Bielszczanie również pozwolili swoim przeciwnikom triumfować w odsłonie premierowej, by w późniejszym okresie kolejne trzy zapisać na swoim koncie. Całe spotkanie w Suwałkach stało na wysokim poziomie i równie dobrze mogło zakończyć się wynikiem 3:1 na korzyść miejscowego Ślepska.

Wiceliderzy klasyfikacji pierwszej ligi, Czarni Radom, odnieśli łatwe zwycięstwo nad Pekpolem Ostrołęka. Mimo szybkiego rozstrzygnięcia w drużynie radomian doszło do kontuzji, której w drugim secie nabawił się Kamil Gutkowski. Na szczęście uraz nie jest bardzo poważny. Pojedynek drugiej z trzecią drużyną w tabeli zakończył się w trzech setach, w wyniku czego ostrołęczanie ustąpili miejsca na podium Camperowi Wyszków, który nie miał trudnego zadania w 13. kolejce. Rywalami wyszkowian byli bowiem zamykający tabelę z zaledwie pięcioma oczkami na koncie siatkarze Energetyka Jaworzno. Goście zaczęli dość dobrze, jednak po przegranej partii ich gra z każdą akcją była coraz mniej składna i ponownie nie udało im się wygrać nawet seta.

Jedyny tie-break w tej kolejce rozegrano w Nysie, gdzie miejscowa Stal uległa Cuprum Lubin. Po dwóch pierwszych partiach nikt nie spodziewał się takiego rezultatu, gdyż to gospodarze prowadzili 2:0. Lubinianie walczyli do końca i ponownie potwierdzili stare siatkarskie porzekadło: kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Podział punktów w Nysie kosztował akademików szóstą pozycję, gdyż po tej kolejce Stal spadła na siódmą lokatę. Z kolei pozycję wyżej uplasowali się siatkarze MKS-u Będzin, którzy spadli z czwartego miejsca po porażce 1:3 w meczu z Kęczaninem Kęty. Kęczanie nadal walczą o dostanie się do ósemki i jak na razie są na dobrej drodze. W meczu przed własną publicznością będzinianom pozwolili wygrać jedynie trzecią odsłonę meczu.

W większej części tabeli I ligi różnice punktowe między zespołami są niewielkie, zatem 14. kolejka spotkań zapowiada się równie emocjonująco. Do końca rundy zasadniczej pozostało dziewięć pojedynków, więc klasyfikacja na zapleczu PlusLigi jeszcze może zostać wywrócona do góry nogami.