Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > D. Castellani: O mistrzostwie zdecyduje nie tylko forma, ale i szczęście

D. Castellani: O mistrzostwie zdecyduje nie tylko forma, ale i szczęście

fot. Cezary Makarewicz

- To idealny moment na pokaz naszej wysokiej formy, bo nie tylko czeka nas walka w PlusLidze, ale i Lidze Mistrzów. Już w środę zagramy u siebie z Noliko Maaseik i musimy być w najlepszej z możliwych dyspozycji - mówi trener ZAKSY, Daniel Castellani.

Siatkarze ZAKSY w ostatniej kolejce PlusLigi pewnie i wysoko pokonali na wyjeździe Jastrzębski Węgiel. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego potwierdzili tym mistrzowskie aspiracje i obronili fotel lidera ekstraklasy. – To idealny moment na pokaz naszej wysokiej formy, bo nie tylko czeka nas walka w PlusLidze, ale i Lidze Mistrzów. Już w środę zagramy u siebie z Noliko Maaseik i musimy być w najlepszej z możliwych dyspozycji – mówi szkoleniowiec ZAKSY. W tym sezonie tabela PlusLigi mocno zaskakuje, szczególnie biorąc pod uwagę niską pozycję Skry Bełchatów czy też obrońców tytułu mistrzowskiego z Rzeszowa. – W tych rozgrywkach jest pięć, sześć mocnych ekip i naprawdę wszystko jest możliwe. Wiem, co czują w Bełchatowie, bo nas też dopadła plaga kontuzji. Wszystko wskazuje, że o mistrzostwie zdecyduje nie tylko forma, ale i szczęście. Wygra najlepszy i najzdrowszy zespół – uważa Daniel Castellani.

Przed ZAKSĄ teraz mecze play-off Ligi Mistrzów z Noliko Maaseik, walka o Puchar Polski i dalsze gry w rundzie zasadniczej PlusLigi. – Nie mam zamiaru tego wartościować. W Polsce czekają nas jeszcze trzy kolejki, m.in. walka z Delectą. Celujemy w pierwsze miejsce, jednak musimy je wyszarpać na boisku. A jeśli chodzi o Champions League, też mamy spore apetyty – przyznaje kędzierzyński szkoleniowiec na łamach Przeglądu Sportowego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved