Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Mogliśmy walczyć o zwycięstwo

Paweł Zatorski: Mogliśmy walczyć o zwycięstwo

fot. archiwum

- Nie chcę w żadnym wypadku tłumaczyć naszej porażki problemami. Delecta zagrała lepiej od nas - powiedział po meczu w Bydgoszczy Paweł Zatorski, libero bełchatowian. Dla Skry była to już piąta przegrana z rzędu, wliczając w to Puchar Polski.

Anna Jusiel: Dzisiejszy mecz był waszą szansą na przełamanie złej passy. W trzecim secie udało wam się nawet obronić 2 piłki setowe. Co sprawiło, że jednak w końcówkach okazaliście się słabsi?

Paweł Zatorski: – Jak widać w pierwszym secie graliśmy bardzo dobrze. Dopiero właściwie od wczoraj trenowaliśmy w pełnym składzie – zarówno z Mariuszem Wlazłym, jak i z Michałem Winiarskim, który niestety „wypada” ze składu przed Ligą Mistrzów. To zdecydowanie popsuło nam szyki i pokrzyżowało plany. Mogliśmy walczyć o zwycięstwo, ale przez swoje problemy nie daliśmy rady.

Przed meczem trener Nawrocki mówił, że jeżeli w drużynie będzie zdrowie, to przyjdą też zwycięstwa. Czy można uznać, że dzisiejsza kontuzja Michała Winiarskiego była główną przyczyną porażki?– Na pewno wybiło nas to z rytmu, jednak nie powinno to wpłynąć na grę aż w takim stopniu. Przed tą wspaniałą publicznością mogliśmy wygrać, pomimo różnych problemów.

Bez trudu można było zauważyć, że dzisiaj w hali stawiło się mnóstwo waszych kibiców. Czy pomimo tego, że nie gracie u siebie, pomaga wam to w odnalezieniu się na obcym parkiecie, gra się wtedy łatwiej?

– To bardzo miłe, że w większości hal w całej Polsce mamy swoich kibiców, którzy przychodzą w żółtych koszulkach, specjalnie dla nas. To jest potęga klubu budowana przez wiele lat. Niestety ostatnio w tym sezonie nie wiedzie nam się tak, jak powinno. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i będziemy mieli okazję, żeby to zrobić.

Dla Delecty było to wręcz historyczne zwycięstwo, w końcu udało im się was pokonać… Czy od ostatniego waszego spotkania zaszły jakieś istotne zmiany w ich postawie, czy u podstaw ich dzisiejszego sukcesu mogą leżeć kontuzje waszych czołowych zawodników?

– Ja nie chcę w żadnym wypadku tłumaczyć naszej porażki problemami. Delecta zagrała lepiej od nas i po prostu cieszą się ze zwycięstwa. Ja liczę, że jeszcze w tym sezonie zagramy w pełnym składzie, w dobrej dyspozycji, bo wiem, że wtedy jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved