Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: W końcu wygraliśmy za trzy punkty

Maciej Kosmol: W końcu wygraliśmy za trzy punkty

fot. archiwum

- Szkoda tego drugiego seta, którego przegraliśmy tak naprawdę na własne życzenie. Z trzech punktów bardzo się cieszymy i to jest najważniejsze - mówił po wygranej z Pałacem Bydgoszcz trener Budowlanych Łódź, Maciej Kosmol.

W sobotnie popołudnie siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały 1:3 z Budowlanymi Łódź. Po meczu trener Rafał Gąsior podkreślił, że jego zespół był przygotowany do meczu z łodziankami i docenił klasę rywala. – Wiedzieliśmy, że to będzie dla nas bardzo trudny mecz wyjazdowy. Łódź grała ostatnio dobrze. Na pewno przygotowaliśmy się do tego spotkania jak do każdego innego.

Trener bydgoszczanek przeanalizował „na gorąco” także przyczyny porażki swojej drużyny. – Słabo zagraliśmy dzisiaj na skrzydłach, brakowało nam tych punktów. Przed nami teraz kolejne spotkanie, musimy się na tym meczu skupić i grać dalej. Mamy cel – awans do fazy play-off, czyli do ósemki, i taki cel chcemy zrealizować. To nie będzie łatwe, ale zrobimy wszystko, aby tego dokonać – jasno nakreślił zadanie dla swoich podopiecznych szkoleniowiec. Kapitan bydgoskiej ekipy, Magdalena Mazurek, przyznała, że nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu jej koleżanek. – Zagrałyśmy dzisiaj trochę słabszy mecz niż ostatnio. Popełniłyśmy zbyt dużo błędów własnych. Kiedy były momenty, w których goniłyśmy przeciwnika, gdzieś te punkty uciekały, wybijały nas z rytmu. Ciężko nam było wejść w ten mecz – zakończyła rozgrywająca pałacanek.

Radości z zainkasowania przez swój zespół kompletu punktów nie krył trener gospodyń, Maciej Kosmol.My cieszymy się, że w końcu wygraliśmy za trzy punkty. Tego nam ostatnio brakowało – mówił. Szkoleniowiec Budowlanych Łódź zwrócił uwagę na moment dekoncentracji swojego zespołu. – Szkoda tego drugiego seta, którego przegraliśmy tak naprawdę na własne życzenie. Z trzech punktów bardzo się cieszymy i to jest najważniejsze – dodał.Dorota Ściurka, podobnie jak trener Budowlanych Łódź, zaznaczyła jak cenne są dla jej zespołu punkty zdobyte w spotkaniu z siatkarkami z Bydgoszczy. – Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz. Pałac Bydgoszcz przed tym spotkaniem miał taką samą ilość punktów co my, więc był to taki mecz „na ostrzu noża”. Dlatego bardzo cieszymy się z trzech punktów. Teraz przygotowujemy się do następnego meczu z Legionovią – powiedziała zawodniczka łódzkiego klubu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved