Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Udany rewanż Morza Bałtyk na akademikach z Zielonej Góry

II liga M: Udany rewanż Morza Bałtyk na akademikach z Zielonej Góry

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin pokonali na własnym parkiecie AZS UZ Zielona Góra 3:0. Dzięki trzeciej wygranej z rzędu podopieczni Michała Dolińskiego są coraz bliżej awansu do czołowej czwórki. Z kolei lubuska ekipa przeżywa wyraźny regres formy.

Początek spotkania był dość wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej przewagi nad przeciwnikiem. Jako pierwszym ta sztuka udała się gospodarzom, którzy dzięki dobrej grze blokiem odskoczyli od akademików na dwa oczka (8:6). Autowe zbicie przyjezdnych sprawiło, że o pierwszy czas dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec zielonogórzan, Tomasz Paluch (7:10). Przyniósł on efekt, bowiem już po chwili na świetlnej tablicy widniał remis (10:10). Jednak goście nie byli w stanie utrzymać równego poziomu gry przez dłuższy czas. Dobra dyspozycja w ataku Malinowskiego oraz Zabłockiego spowodowała, że szczecinianie uzyskali sześć oczek przewagi (17:11). W szeregach gości wynik próbował ratować Kępski, ale pojedyncze udane akcje akademików to było zbyt mało, aby nawiązać wyrównaną walkę z gospodarzami (14:18). Co prawda, chwilę później goście mieli już tylko dwa punkty straty do podopiecznych Michała Dolińskiego (19:21), lecz końcówka premierowej odsłony należała do Morza Bałtyk. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Jakowczyk, a chwilę później punkt z zagrywki dołożył Doliński. W konsekwencji pierwszy set padł łupem gospodarzy 25:21.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Tomasza Palucha, którzy po ataku Kawki i asie serwisowym Kępskiego wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, ponieważ po punktowej zagrywce Tołoczki to szczecinianie wygrywali 4:3. W kolejnych minutach rozpoczęła się siatkarska wymiana ciosów. Wynik ciągle oscylował wokół remisu, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero wejście na zagrywkę Makara sprawiło, że gospodarze oderwali się od rywali (19:16). Mimo pewnych kłopotów z przyjęciem szczecinianie kończyli ataki z trudnych piłek, a to pozwalało im trzymać przeciwników na dystans (22:18). W końcówce do walki zerwali się jeszcze akademicy, ale było już zbyt późno. Jeden dobry blok nie był w stanie odwrócić losów tej części meczu. Ostatecznie drugą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Michała Dolińskiego, a kropkę nad „i” postawił Malinowski (25:21).

Początek trzeciej odsłony był zacięty, ale tylko do stanu 3:3. Wówczas piąty bieg wrzucili gospodarze, którzy po punktowej zagrywce Jakowczyka oraz serii bloków uzyskali pięć oczek przewagi nad zielonogórzanami (8:3). Ci jednak nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Chwilę później wykorzystali moment dekoncentracji w szeregach Morza Bałtyk, dobrze zagrali w bloku, a kontrę skończył Mariaskin, dzięki czemu przyjezdni tracili zaledwie jedno oczko (7:8). Jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne czapy szczecinian w połączeniu z autowym atakiem Lickindorfa pozwoliły ponownie Morzu Bałtyk kontrolować boiskowe wydarzenia (13:8). Chwilę później asa serwisowego dołożył Tołoczko, a gospodarze zbliżali się do zwycięstwa (16:10). Z gości z akcji na akcję uchodziło powietrze, a szczecinianie zdobywali kolejne punkty (20:12). W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie, a zachodniopomorski zespół pewnie wygrał trzeciego seta 25:18 i cały mecz 3:0.

Morze Bałtyk Szczecin – AZS UZ Zielona Góra 3:0
(25:21, 25:21, 25:18)

Składy zespołów:
Morze Bałtyk: Jakowczyk, Doliński, Zabłocki, Tołoczko, Malinowski, Gnatek, Słomka (libero) oraz Akala i Makar
AZS: Gałka, Kazimierczak, Klucznik, Gajowczyk, Kawka, Bitner, Zasowski (libero) oraz Kępski, Mariaskin i Lickindorf

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela 1. grupy II ligi mężczyzn

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved