Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Druga wygrana Kęczanina na otwarcie rundy

I liga M: Druga wygrana Kęczanina na otwarcie rundy

fot. archiwum

Zwycięstwem i trzypunktową zdobyczą siatkarzy znad Soły zakończył się sobotni mecz pomiędzy UMKS Kęczanin Kęty a MKS Banimex Będzin. Podopieczni Marka Błasiaka i Macieja Gruszki dyktowali warunki gry od początku spotkania.

Czwarta ekipa zaplecza PlusLigi weszła na parkiet bardzo pewna siebie i zwycięstwa, szybko musiała zweryfikować swoją postawę. Pierwsze dwa sety, za sprawą niemal bezbłędnej gry w przyjęciu i zagrywce, kęczanie wygrali do 18 i 21. W trzeciej partii gospodarze również wysoko prowadzili, ale kontrowersje w końcówce partii zmieniły jej bieg. Za niesportowe zachowanie żółtą, a następnie czerwoną kartką został ukarany zawodnik z Będzina – D. Syguła. Dłuższa przerwa w grze zupełnie zdekoncentrowała kęczan. Goście nie mieli natomiast nic do stracenia i zaczęli ryzykować, przełamując defensywę UMKS-u.

Dzisiejszy mecz pokazał prawdziwe oblicze siatkówki, gdzie można dobrze grać dwa sety, wysoko prowadzić w trzecim i przegrać partię z powodu jednej sytuacji. Niektórym wydaje się, że wygrywając 19:13, nie można już przegrać seta. W siatkówce i tenisie można jednak przegrać z każdego wyniku. Te trzy punkty i zwycięstwo z takim przeciwnikiem jak Będzin na pewno mocno psychicznie podbudują zespół – mówił po meczu trener Marek Błasiak.

W czwartym secie siatkarze Kęczanina pokazali charakter. Od początku odsłony kontrolowali grę, zachowując bezpieczną, dwu-, trzypunktową przewagę. W końcówce natomiast gospodarze znacznie odskoczyli zawodnikom Banimexu, kończąc seta i mecz punktowym blokiem 25:18.Dzisiaj graliśmy prawdziwą siatkówkę. Dramaturgia meczu dla kibiców fantastyczna, dla nas również. Nie spodziewaliśmy się, że sytuacja związana z kartką żółtą i czerwoną w trzecim secie tak zdeprymuje nasz zespół. Może była to kwestia dłuższej przerwy w grze. Takie rzeczy zdarzają się niezwykle rzadko i jak było widać, nawet sam ukarany zawodnik nie wiedział jak się zachować. Cieszymy się jednak z wygranego spotkania. Dzisiaj była siatkówka – komentował Maciej Gruszka, drugi trener „Kęczanina”.

UMKS Kęczanin Kęty – MKS Banimex Będzin 3:1
(25:18, 25:21, 23:25, 25:18)

Składy zespołów:
Kęczanin: Fijałek, Walczykowski, Błasiak, Wawrzyńczyk, Pietraszko, Mysera, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Biegun, Wawrzyniak, Kubica i Gaweł
Banimex: D. Syguła, Tomczyk, Szczygieł, Zborowski, Wójtowicz, Sacharewicz, Głód (libero) oraz Zarankiewicz, Kantor, M. Syguła, Przybyła i Soroka

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved