Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sparta wciąż bez punktów

I liga K: Sparta wciąż bez punktów

Siatkarki Wieżycy 2011 po raz trzeci w tym sezonie pokonały bez straty seta Spartę Warszawa. Dzięki wygranej, stężyczanki zachowały bezpieczne, ósme miejsce w tabeli I ligi kobiet. Spartanki nadal zamykają stawkę z zerowym dorobkiem punktowym.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyły stężyczanki, po których to zawodniczki ze stolicy zdobyły kolejne trzy, prowadząc 3:1. Niekorzystny wynik dla gospodyń długo się nie utrzymywał, ponieważ w 6 kolejnych akcjach górą były podopieczne trenera Grzegorza Wróbla. Od tej chwili ekipa z Wieżycy grała spokojnie, kontrolując przebieg wydarzeń i powiększając przewagę. W pewnym momencie przewaga beniaminka wynosiła nawet osiem punktów (17:9), co pozwoliło gospodyniom spokojnie dograć seta i zwyciężyć 25:18.

Drugi set rozpoczął się identycznie jak pierwszy: pierwszy punkt zdobyły gospodynie, by kolejne trzy padły łupem Sarty, a następnie seryjnie punktowały stężyczanki (6:3). Podopieczne trenera Wróbla spokojnie powiększały przewagę, prowadząc już 20:14. Wtedy to drużyna gości zdobyła 4 punkty z rzędu i przewaga beniaminka stopniała tylko do dwóch oczek. Zawodniczki z Warszawy złapały wiatr w żagle i doprowadziły do wyniku 21:22. To było jednak wszystko na co pozwoliły zawodniczki ze Stężycy, które wygrały kolejnego seta 25:21.

Trzecia partia, jak się okazało – ostatnia, rozpoczęła się od wyrównanej walki do wyniku 4:4. W tym fragmencie seta stężyczanki wzięły się do pracy i odskoczyły na trzy punkty przy rezultacie 7:4. Po przerwie wziętej przez trenera Jacka Pasińskiego gra nie uległa zmianie i przewaga wzrosła do 8 punktów (17:9). Kilka kolejnych minut to dekoncentracja gospodyń i zmniejszenie przewagi do trzech punktów (18:15). Zdecydowanie lepsza gra w kolejnych akcjach pozwoliła na pewne zwycięstwo 25:16.

Wieżyca 2011 Stężyca – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:18, 25:21, 25:16)