Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Silesii Volley zasmakowały toruńskie pierniki

I liga K: Silesii Volley zasmakowały toruńskie pierniki

Poza trzecim setem Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów nie miała większych problemów z pokonaniem beniaminka z Torunia. Dzięki zwycięstwu podopieczne Sebastiana Michalaka umocniły się na 3. miejscu zaplecza ekstraklasy.

Mecz w Toruniu był dziesiątym spotkaniem, w którym silesianki zdobyły punkty. Od połowy października, kiedy to Silesia Volley uległa na własnym parkiecie Wiśle Kraków, ekipa z Górnego Śląska przegrała tylko dwa razy i to po tie-breaku. Takim bilansem nie mogą pochwalić się torunianki, które w sześciu ostatnich meczach zdobyły tylko dwa sety.

Dla podopiecznych Mariusza Soi już pierwsza partia nie układała się pomyślnie. Siatkarki Silesii Volley szybko narzuciły swój styl gry, otwierając seta od stanu 7:1. Tak wypracowana przewaga utrzymywała się do końca partii, którą przyjezdne wygrały 25:20. Wynik seta mógłby być inny, gdyby nie błędy Budowlanych, po których torunianki oddawały rywalkom po kilka – kilkanaście punktów w każdym secie.

W drugiej partii zarysowała się jeszcze wyraźniejsza przewaga Silesii Volley. Trzeci zespół I ligi kobiet prowadził już 10:1. Podopieczne Mariusza Soi nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom, które do końca kontrolowały wydarzenia na boisku. Przy stanie 19:8 Sebastian Michalak dał szansę gry siatkarkom, które dotychczas stały w kwadracie dla rezerwowych. Torunianki co prawda odrobiły kilka punktów, ale wyrównać strat się im nie udało.

Trzecia partia rozpoczęła się lepiej dla gospodyń zawodów, które na początku seta uzyskały dwupunktową zaliczkę (5:3), która utrzymywała się do stanu 23:21. Wówczas Ślązaczki wyrównały straty (23:23), przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Popełniliśmy w tym secie trochę błędów, ale najważniejsze, że graliśmy dobrze i skutecznie. Dziewczyny konsekwentnie dążyły do celu, a mnie jako trenera najbardziej cieszy fakt, że zespół zrozumiał naszą filozofię gry, co na boisku prezentuje od kilku meczów – powiedział po spotkaniu z Budowlanymi Sebastian Michalak.

Budowlani Budlex Toruń – Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 0:3
(20:25, 15:25, 24:26)