Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Bez niespodzianki w Aleksandrowie Łódzkim

I liga K: Bez niespodzianki w Aleksandrowie Łódzkim

Siatkarki UKS Jedynki Aleksandrów Łódzkich pokonały w trzech setach akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Spotkanie dostarczyło jednak wielu emocji i podopieczne trenera Mariusza Bujka nie miały łatwego zadania w tym spotkaniu.

Ekipy I ligi kobiet po przerwie świątecznej rozgrywki wznowiły już tydzień temu. Podopieczne trenera Mariusza Bujka cieszyć mogły się jednak znacznie dłuższym wolnym, bowiem swoje spotkanie z SMS-em Sosnowiec rozegrały awansem jeszcze w grudniu. Akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego natomiast w zeszłym tygodniu przerwały serię porażek, dość łatwo pokonując w trzech setach beniaminka z Wieżycy. Faworytkami spotkania były jednak liderki rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, która trwała do stanu 10:10. Od tego momentu na boisku istniały już tylko liderki rozgrywek, które dyktowały warunki gry, pewnie wygrywając 25:16. Początek kolejnej partii należał do gospodyń, które szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie (5:2). Rywalki dotrzymywały im jednak ciągle kroku i po obiciu bloku przez Dorotę Dydak KSZO przegrywało tylko 5:7. Podopieczne Mariusza Bujka zaczęły jednak powoli budować przewagę i gdy na tablicy widniał wynik 12:7, wydawało się, że gospodynie opanowały wydarzenia na boisku. Wtedy jednak o czas poprosił trener Parkitny. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać straty i po asie serwisowym Małgorzaty Ślężak strata wynosiła ponownie zaledwie dwa punkty (10:12). Tym razem o czas dla swojego zespołu poprosić musiał szkoleniowiec gospodyń. Także i tym razem przerwa przyniosła zamierzony skutek i zespół z Aleksandrowa Łódzkiego ponownie odbudował przewagę (15:11). Przyjezdne nie zamierzały jednak tanio skóry sprzedać i dzięki ofiarnej grze w obronie, a przede wszystkim skutecznym blokom, po raz kolejny już w tej partii zbliżyły się do rywalek (13:15). Dalsza część partii należała już jednak do liderek rozgrywek, które co prawda po raz kolejny po zbudowaniu kilkupunktowej przewagi pozwoliły rywalkom na obronienie strat, jednak w decydujących momentach zachowały więcej zimnej, zwyciężając 25:22. Także i trzecia odsłona dostarczyła bardzo wielu emocji. Początek partii był niezwykle wyrównany, ale to gospodynie niemal cały czas miały kilka punktów w zapasie (10:7). Ostrowczanki nie poddały się i po dwóch blokach Gabrieli Buławczyk doprowadziły do remisu 10:10, a po skutecznym ataku Katarzyny Brojek wyszły na prowadzenie 11:10. Od tego momentu kibice mogli obserwować wymianę ciosów. Aż do końca seta żadna z ekip nie potrafiła zbudować chociażby dwupunktowej przewagi. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 23:22 dla KSZO, o czas poprosił trener Bujek. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę, bowiem po powrocie na boisko jego podopieczne zdobyły trzy punkty z rzędu, zwyciężając 25:23, a w całym meczu 3:0.

Dziewczyny walczyły ile mogły. Jednak potencjał drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego jest znacznie większy w każdym elemencie. To główny kandydat do awansu – powiedział trener ostrowczanek, Dariusz Parkitny.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 3:0
(25:16, 25:22, 25:23)

Składy drużyn:
Jedynka: Kwiatkowska, Tomczyk, Jordańska, Kaliszuk, Babicz, Wilk, Nowakowska (libero) oraz Michalkiewicz
KSZO: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Buławczyk, Dydak, Ślęzak, Soja (libero) oraz Świerszcz, Stefańska i Starzyk-Bonach