Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Dostaliśmy lekcję pokory

Adam Grabowski: Dostaliśmy lekcję pokory

W 14. kolejce rozgrywek Impel Wrocław pokonał 3:0 zespół z Sopotu. - Drużyna z Wrocławia pokazała jak się wygrywa mecze determinacją i obroną. Nam tego zabrakło - powiedział na pomeczowej konferencji trener Trefla Sopot, Adam Grabowski.

Wrocławianki w sobotni wieczór pokonały bez straty seta aktualnego mistrza Polski, Atom Trefl Sopot. Nic więc dziwnego, że Vesna Djurisić, kapitan Impelu Wrocław, na pomeczowej konferencji nie kryła radości z tego powodu. – Jestem bardzo szczęśliwa i dumna ze swojego zespołu oraz trenera. Zagraliśmy przeciwko sopociankom z wielką dyscypliną. Przez ostatnie trzy dni ćwiczyliśmy konkretne taktyczne rozwiązania, które udało nam się zrealizować na boisku. Pokazaliśmy się tak, jak powinnyśmy to robić cały czas. Mamy nadzieję, że taką formę będziemy prezentować już do końca rozgrywek – wyraziła nadzieję serbska środkowa.

Również Tore Aleksandersen, trener drużyny z Dolnego Śląska, podkreślał jak ważna była konsekwencja w grze jego podopiecznych. – To zwycięstwo jest dużym krokiem w walce o play-offy. Dzisiaj moim zawodniczkom udało się od samego początku grać konsekwentnie. Szczególnie dobrze zaprezentowaliśmy się w bloku i obronie. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa.

Zupełnie odmienne nastroje dominowały u przedstawicieli przegranej drużyny. Izabela Bełcik, kapitan Trefla Sopot, nie kryła złości i rozczarowania. – Zespół z Wrocławia pokazał przeciwko nam zupełnie nową jakość. Do tej pory wrocławianki grały poniżej swojego poziomu. Nasza gra w żaden sposób nam chluby nie przyniosła. Jesteśmy wściekłe. Od samego początku nic nam się nie kleiło. Starałyśmy się dogonić Impel w drugim secie, ale zabrakło nam w końcówce tej kropki nad i. Ta sytuacja podcięła nam skrzydła. Gdyby było 1:1 w setach, mecz zacząłby się od początku. Zabrakło nam sił, koncentracji, precyzji. Mamy bardzo mało czasu, aby się odbudować psychicznie przed następnym spotkaniem. Jesteśmy wkurzone, zdenerwowane. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu to nam pomoże.

Trener sopocianek, Adam Grabowski, przyczyn porażki szukał w braku zawziętości swoich podopiecznych oraz słabszej grze w obronie. – Dostaliśmy lekcję pokory. Rozegraliśmy w poprzedniej kolejce dobre spotkanie, a mecz z Impelem ułożył się zupełnie inaczej. Drużyna z Wrocławia pokazała jak się wygrywa mecze determinacją i obroną. Nam tego zabrakło. Mamy cztery dni na to, żeby się odbudować i zmazać ten blamaż. Chcemy pokazać kibicom w Sopocie, że potrafimy grać w siatkówkę, że porażka z Impelem to był tylko wypadek przy pracy – zakończył swą wypowiedź szkoleniowiec.