Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Legionovia zamiast trzech punktów ma jeden

ORLEN Liga: Legionovia zamiast trzech punktów ma jeden

Legionowianki potrafią zmobilizować się na spotkania z zespołami z czołówki ORLEN Ligi. Po meczu, w którym podopieczne Wojciecha Lalka mogły wygrać już po czterech partiach, ostatecznie to MKS Dąbrowa Górnicza dopisał do swojego konta dwa punkty.

Po zagrywce Magdaleny Śliwy pierwszy punkt w meczu zdobyły miejscowe za sprawą chytrego kiwnięcia w wykonaniu Marty Łukaszewskiej. Siatkarki z Legionowa szybko uzyskały przewagę dwóch punktów, którą szybko zniwelowały przyjezdne, a od remisu po cztery gra toczyła się już punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną z przewagą dwóch punktów schodziły podopieczne trenera Wojciecha Lalka. Po przerwie Anna Sołodkowicz zagrała w aut, Michailenko swój atak umieściła w siatce i na tablicy świetlnej widniał ponownie stan remisowy po osiem. Brak trzech podstawowych, zagranicznych zawodniczek w składzie gości ułatwił zdobywanie kolejnych punktów miejscowym, które na drugą techniczną przerwę schodziły z przewagą czterech oczek, natomiast siedemnasty punkt zdobyła Anna Sołodkowicz atakiem po skosie. Dziewiętnasty został zaś zaliczony na konto dziewczyn z Legionowa po autowym ataku Mai Tokarskiej. Przy stanie 21:16 trener dąbrowianek poprosił o pierwszą przerwę na żądanie w dzisiejszym spotkaniu, ale blokiem miejscowe zdobyły kolejny punkt, zmuszając Waldemara Kawkę do poproszenia o drugą przerwę na żądanie. Kolejne źle wykonane zagrywki przez siatkarki z Dąbrowy Górniczej oraz atak Anny Sołodkowicz pozwoliły zakończyć gospodyniom pierwszą odsłonę z przewagą sześciu oczek.

Drugą partię przyjezdne rozpoczęły z wysokiego C. Przy stanie 0:4 trener Wojciech Lalek poprosił o pierwszy czas. Po przerwie siatkarki z Zagłębia Dąbrowskiego powiększały przewagę, a przy stratach 1:7 trener Lalek dokonał pierwszej zmiany, za Annę Sołodkowicz desygnował do gry Barbarę Bawoł. Po zmianie dąbrowianki zdobyły kolejny punkt i zeszły z olbrzymią przewagą na pierwszą przerwę techniczną. Po chwili oddechu grę kontrolowały przyjezdne. Przy stanie 7:15 trener Legionovii poprosił o kolejną w tej partii przerwę na żądanie. Po czasie dąbrowianki zdobyły następny punkt i ponownie obie drużyny schodziły na przerwę, tym razem techniczną. Następnie dziewiętnasty punkt asem serwisowym zdobyła Natalia Nuszel, dwudziesty atakiem Elżbieta Skowrońska. Dąbrowianki nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa w tej partii, kończąc ją wynikiem 25:10.

Kolejna odsłona rozpoczęła się zupełnie inaczej, to miejscowe szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Podopieczne Waldemara Kawki zniwelowały straty, doprowadziły do remisu po sześć, by następnie zejść na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego oczka. Po chwili odpoczynku spotkanie toczyło się punkt za punkt (10:10). Kiedy Chojnacka zaatakowała z drugiej linii w siatkę, dąbrowianki wyszły  na jednopunktowe prowadzenie 13:12. Nierówna gra po obu stronach pozwoliła zejść gospodyniom na drugą przerwę techniczną z przewagą dwóch oczek. Po przerwie Anna Sołodkowicz zdobyła kolejny punkt i Waldemar Kawka zmuszony był przerwać grę, prosząc o czas dla swojego zespołu, a po przerwie jego zespół zdobył dwa punkty z rzędu. Mecz tym razem przerwał Wojciech Lalek, chwilę później na prowadzenie wyszły gospodynie, uzyskując trzypunktową przewagę 22:19. Dwudziesty trzeci punkt siatkarki z Legionowa zdobyły po autowym ataku Elżbiety Skowrońskiej. Skorupa blokując Joannę Kaczor zdobyła dwudziesty czwarty punkt, a Łukaszewska zakończyła trzecią partię wynikiem do 22.

Kolejnego seta zdobyciem pierwszego punktu rozpoczęła Małgorzata Skorupa. Gospodynie skutecznym blokiem zdobywały kolejne punkty i wyszły na prowadzenie 6:4. Po raz kolejny Marta Łukaszewska zablokowała Elżbietę Skowrońską i „lalki" powiększyły przewagę, 8:3. Po przerwie technicznej gospodynie zdobyły kolejne cztery oczka. Przy stanie 12:6 Waldemar Kawka poprosił o przerwę na żądanie. Po niej obraz nie uległ zmianie, gospodynie zdobyły kolejne trzy punkty 15:8, by następnie kolejno oddać również trzy oczka swoim przeciwniczkom. Trener Wojciech Lalek przerwał grę, prosząc o czas. Po chwili rozmowy jego podopieczne zdobyły kolejny punkt i zeszły na przerwę techniczną z przewagą pięciu oczek. Wtedy Katarzyna Zaroślińska atomowym uderzeniem zmniejszyła straty do czterech punktów, a Elżbieta Skowrońska do trzech (13:16). Przy stanie seta 17:15 trener Legionovii poprosił o przerwę dla swojego zespołu i po niej kolejne punkty zdobywały miejscowe. Przy stanie 20:16 trener Tauronu MKS-u przerwał grę czasem na żądanie. Dąbrowianki zmniejszyły straty do jednego oczka, a po błędzie własnym zespołu z Legionowa doprowadziły do remisu, by niedługo później wyjść na prowadzenie jednym punktem. Marta Łukaszewska skutecznie obiła blok dąbrowski i na tablicy świetlnej ponownie zapisał się remis po 22. Kolejne punkty zdobywały przyjezdne, a pierwszą piłkę setową obroniły miejscowe, doprowadzając do stanu po 24. Końcówka toczyła się na przewagi. Kolejną piłkę setową, która  była po stronie siatkarek z Zagłębia, obroniły miejscowe, by następnie zagrywkę posłać w aut. Seta zakończyła Joanna Szczurek , zdobywając 27. punkt.

Piąty set dąbrowianki po błędzie Łukaszewskiej i atomowym ataku Katarzyny Zaroślińskiej rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia. Wtedy kolejnym skutecznym atakiem popisała się Katarzyna Zaroślińska, a Joanna Szczurek zagrała asa serwisowego, by następnie pozwolić na zdobywanie punktów miejscowym, które przegrywały jednak 4:6. Siódmy punkt zdobyła Elżbieta Skowrońska, ósmy Maja Tokarska i zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:6 dla MKS-u, który punktował w kolejnych akcjach. Po błędzie Joanny Szczurek legionowskie "lalki" traciły do przyjezdnych trzy oczka 8:11, ale kolejną skuteczną akcję przeprowadziły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej, co zmusiło Wojciecha Lalka do przerwania piątego seta przerwą na żądanie. Czternasty punkt blokiem zdobyła Katarzyna Zaroślińska i to ona zakończyła całe spotkanie.

Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa-Górnicza 2:3
(25:19, 10:25, 25:22, 25:27, 11:15)

Legionovia: Sołodkowicz (14), Skorupa (9), Maciejczyk (5), Bąk (5), Łukaszewska (17), Michajlenko (5), Saad (libero) oraz Bawoł (2), Chojnacka (8), Marinowa, Jóźwicka (2) i Siwka
MKS: Tokarska (8), Liniarska (11), Zaroślińska (11), Staniucha-Szczurek (10), Śliwa (3), Skowrońska (10), Strasz (libero) oraz Kaczor (16) i Nuszel (6)