Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Impel zaczyna grać, mistrz Polski bez punktów

ORLEN Liga: Impel zaczyna grać, mistrz Polski bez punktów

Impel Wrocław po słabym okresie teraz łapie wiatr w żagle. Na drodze wrocławianek w 14. kolejce ORLEN Ligi stanęły mistrzynie Polski, które niespodziewanie musiały uznać wyższość rywalek. Co najbardziej zaskakuje, Trefl nie zdołał wygrać w meczu nawet seta

Początek pierwszego seta był wyrównany, lecz od stanu 4:4 wrocławianki odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Tore Aleksandersena prowadziły 8:4. Po kilku chwilach przerwy siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska nie zwolniły tempa, prowadziły 12:4 i swoją doskonałą postawę kontynuowały do końca pierwszego seta. Ostatecznie drużyna prowadzona przez norweskiego szkoleniowca pierwszego seta wygrała 25:18.

Na początku drugiego seta gospodynie prowadziły 7:3, ale wrocławianki, m.in. dwukrotnie blokując Sheluchinę, doprowadziły do stanu 7:7. Siatkarki Trefla po kilku minutach prowadziły 12:9, lecz po raz kolejny przyjezdne odrobiły stratę trzech punktów. Zacięta walka o każdy punkt trwała niemal przez cały drugi set. Gdy sopocianki wyszły na prowadzenie 18:16, o czas poprosił Tore Aleksandersen, po przerwie jego podopieczne doprowadziły do remisu. Końcówka seta była niesłychanie emocjonująca. Wrocławianki wytrzymały wojnę nerwów, popełniły mniej błędów i zwyciężyły 26:24.

Siatkarki Impelu na początku trzeciego seta objęły prowadzenie 6:1, ale atomówki doprowadziły do stanu 7:7. Oba zespoły seriami zdobywały punkty, więc po kilku oczkach wywalczonych przez gospodynie, znów do ataku ruszyły przyjezdne. Wrocławianki na drugi time-out zeszły mając trzy punkty przewagi nad rywalkami. W decydującej fazie seta zespół z Wrocławia pewnie rozgrywał swoje akcje i kontrolował przebieg potyczki. Ostatecznie Impel, w trzecim secie pokonał mistrzynie Polski 25:19. W całym spotkaniu wrocławianki na terenie najlepszej drużyny minionego sezonu wygrały 3:0.

MVP meczu została wybrana Katarzyna Konieczna.

Trefl Sopot – Impel Wrocław 0:3
(18:25, 24:26, 19:25)

Trefl Sopot: Bełcik (2), Podolec (7), Sheluchina (12), Łukasik (2) Rourke (9) Kaczorowska (3), Zenik (libero) oraz Wilk (1), Kwiatkowska (6), Cabrera (2) i Kuziak (libero)
Impel Wrocław: Konieczna (15), Wilson (14), Pyziołek (12), Rosner (3), Djurisic (8), Ognjenović (4), Medyńska (libero) oraz Polak (1)