Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Huberta Wagnera odbędzie się w Rzeszowie?

Memoriał Huberta Wagnera odbędzie się w Rzeszowie?

fot. archiwum

Od kilku dni sukcesywnie poznajemy uczestników Memoriału Huberta Wagnera. Swój udział w turnieju potwierdziły Rosja i Holandia, a ponadto od czwartku trwają rozmowy Jerzego Mroza z prezydentem Rzeszowa na temat organizacji memoriału.

Memoriał Wagnera od kilku lat gości w różnych miastach Polski. Trwa trzy dni, w trakcie których odbywa się sześć spotkań. W tym roku jednak formuła może być bogatsza, przewidywane są bowiem dwie opcje: na cztery lub sześć drużyn. Oprócz Polaków swój udział w memoriale potwierdziła już Rosja, mistrzowie olimpijscy z Londynu oraz Holandia. Blisko gry w memoriale są też Niemcy. Dla kibiców w Rzeszowie byłaby więc możliwość oglądania w hali Podpromie swojego ulubieńca, byłego atakującego Asseco Resovii Georga Grozera.

Oprócz wymieniowych reprezentacji trwają także rozmowy z Włochami, Serbami i Bułgarami, obsada memoriału będzie więc bardzo mocna. Nic dziwnego, bowiem turniej będzie przygotowaniem do mistrzostw Europy, które odbywać się będą w Polsce i Danii. Memoriał rozegrany zostanie od 6 do 8 września, dwa tygodnie przed startem mistrzostw.

Czy memoriał zagości w Rzeszowie? W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie prezesa Fundacji Jerzego Huberta Wagnera Jerzego Mroza z prezydentem Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem. – Otrzymaliśmy ofertę na organizację memoriału. Umówiliśmy się, że do dwóch tygodni damy odpowiedź – mówił Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.*Autor: Marcin Lew
*Więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved