Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Marcin Wika: Nie będziemy faworytem turnieju w Częstochowie

Marcin Wika: Nie będziemy faworytem turnieju w Częstochowie

fot. Cezary Makarewicz

W środę w Arenie Ursynów bydgoszczanie nie pozostawili złudzeń stołecznym siatkarzom, pewnie ich pokonując i awansując tym samym do finałów Pucharu Polski. - Do Częstochowy jedziemy walczyć tak, jak w każdym spotkaniu - obiecał Marcin Wika.

Po pierwszym meczu ćwierćfinałowym to Politechnika była teoretycznie w lepszej sytuacji. Wierzyliście, że role jeszcze się odwrócą?

Marcin Wika: – Nie mogło być inaczej! Aczkolwiek zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to ciężkie i trudne zadanie, ale cieszymy się, że udało się nam mu sprostać i awansować do turnieju finałowego. Taki też był nas cel.

Początek spotkania nie układał się najlepiej. Co się stało?– Trudno powiedzieć. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego to Politechnika była w bardziej korzystnej sytuacji niż my. Na pewno mieliśmy większą presję. Początek być może był dla nas zbyt nerwowy, ale im dalej w mecz, tym lepiej radziliśmy sobie ze stresem. W rezultacie gładko wygraliśmy pierwszego seta, później było równie bezproblemowo.

Kontuzje Politechniki miały wpływ na jej dyspozycję?

– Politechnika, nawet pod nieobecność kilku swoich zawodników, jest groźna. My mieliśmy swoje problemy w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym, zresztą każda drużyna ma większe lub mniejsze zmartwienia. My zdołaliśmy się do rewanżu z problemami uporać, nie zwracaliśmy nawet uwagi na kontuzje, jakie pojawiły się w zespole z Warszawy.

Czuje się pan w Warszawie bardzo dobrze? Kilka tygodni temu wymuszona zmiana na Torwarze i kapitalny pana mecz, teraz w Pucharze Polski również był pan wyróżniającym się zawodnikiem na parkiecie.

– Nie wiem czy akurat w Warszawie dobrze się czuję… (śmiech), ale najbardziej cieszy mnie to, że mogłem pomóc drużynie! My, jako Delecta, charakteryzujemy się tym, że gramy zespołowo. W spotkaniu rewanżowym (Pucharu Polski – przyp. red.) wszyscy zagraliśmy bardzo dobrze i na wysokim poziomie. To był klucz do sukcesu w tym spotkaniu.

Jakie nadzieje na Puchar Polski ma Delecta Bydgoszcz?

– Do Częstochowy jedziemy walczyć tak, jak w każdym spotkaniu. Nie będziemy faworytem tego turnieju, ale może to dobrze, bo nie będziemy grali z takim obciążeniem psychicznym, a to może nam tylko pomoc!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved