Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Julio Velasco przedłużył kontrakt

Julio Velasco przedłużył kontrakt

fot. archiwum

Podczas spotkania przedstawicieli Irańskiej Federacji Siatkówki z selekcjonerem męskiej reprezentacji seniorów - Julio Velasco, które odbyło się w czwartek w Tehran - Olympic Hotel, rozmawiano między innymi o przyszłości tego znanego szkoleniowca.

Odbyły się długie negocjacje, w wyniku których Julio Velasco i przedstawiciele federacji zdecydowali, że współpraca będzie dalej kontynuowana i będzie obowiązywała do końca 2014 roku. Szkoleniowiec pojawił się w Iranie w środę po raz pierwszy od zakończenia kwalifikacji do LŚ. Stosowna umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dni.

Julio Velasco jest trenerem reprezentacji Iranu od 2011 roku. Pod jego wodzą zespół zrobił bardzo duży postęp. W pierwszym roku pracy włoskiego szkoleniowca Iran zdobył mistrzostwo Azji, po pokonaniu 3:1 reprezentacji Chin. Pozwoliło to zespołowi wziąć udział w Pucharze Świata, gdzie zajął dziewiąte miejsce, sprawiając przy okazji kilka niespodzianek, w tym zwycięstwo 3:2 z reprezentacją Polski. W dalszej części sezonu Irańczykom nie udało się wywalczyć przepustki na igrzyska olimpijskie podczas turnieju kwalifikacyjnego w Tokio, gdzie musieli ustąpić miejsca Australii. Potem przyszedł jednak sukces, jakim niewątpliwie było wywalczenie kwalifikacji do tegorocznej edycji Ligi Światowej po pokonaniu reprezentacji Egiptu i Japonii. Będzie to debiut tej reprezentacji w rozgrywkach i w grupie zagra z Włochami, Rosją, Kubą, Serbią i Niemcami. Iran wziął także udział w ubiegłorocznym Memoriale Huberta Wagnera i nie wygrał tam żadnego meczu, przegrywając z Polską, Niemcami i Argentyną.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved