Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS nie do zatrzymania, niewykorzystana szansa Ślepska

I liga M: BBTS nie do zatrzymania, niewykorzystana szansa Ślepska

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała odnieśli jedenaste zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczni Janusza Bułkowskiego pokonali Ślepsk w Suwałkach 3:1. Gospodarze postawili się liderowi, ale ponownie słabsi okazali się w końcówkach.

Początek spotkania był zacięty, ale tylko do stanu 3:3. Wówczas skutecznym blokiem popisali się gospodarze. Chwilę później kontrę skończył Winnik, a asa serwisowego dołożył Buchowski, co przełożyło się na prowadzenie Ślepska 7:3. Ale dobry serwis Lewińskiego oraz czapa na Peszce sprawiły, że przyjezdni tracili do rywali już zaledwie jedno oczko (7:8). Nie potrafili jednak doprowadzić do remisu, a co więcej – z czasem podopieczni Tomasza Wasilkowskiego ponownie zaczęli „odjeżdżać” od bielszczan. Po zbiciu Winnika mieli nad przeciwnikami trzy punkty przewagi (11:8). Skuteczna gra blokiem w połączeniu z punktową zagrywką Sobańskiego dały prowadzenie gospodarzom 15:10. Co prawda, po autowym ataku Buchowskiego lider I ligi zbliżył się do Ślepska (16:19), ale to było wszystko, na co w tej części spotkania było stać zawodników Janusza Bułkowskiego. W końcówce premierowej odsłony suwalczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia (23:19). Ostatecznie pierwszego seta wygrali 25:21.

Pierwsze akcje drugiej partii pokazały, że podopieczni trenera Wasilkowskiego nie zamierzają zwolnić tempa, a duet Schamlewski/Buchowski wyprowadził ich na prowadzenie 7:4. Jednak goście z akcji na akcję wyraźnie się rozkręcali. Po zbiciu Błońskiego przegrywali już tylko 6:8, a dobra postawa Kalembki sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (11:11). Błędy suwalczan w połączeniu z udanym blokiem przyjezdnych spowodowały, że to BBTS odskoczył od rywali na dystans czterech oczek (15:11). Wówczas wydawało się, że bielszczanie pewnie zmierzają do triumfu w tym secie, lecz gospodarze nie zamierzali się poddawać. Autowe zbicie Latochy dało im nadzieję na odwrócenie losów tej części meczu (15:17). Kolejne błędy przyjezdnych sprawiły, że Ślepsk doprowadził do remisu (21:21). Później trwała walka cios za cios (24:24), ale w końcówce powróciły stare demony suwalczan. Blok na Winniku dał przyjezdnym zwycięstwo w drugiej odsłonie 26:24.

Jednak przegrana końcówka nie podłamała ekipy z Podlasia, która kolejnego seta rozpoczęła bardzo dobrze. Po udanej kontrze Peszki suwalczanie wygrywali 4:2 i przez kolejne minuty utrzymywali niewielką przewagę nad rywalami (8:6). Jednak skuteczne zbicie Wołosza pozwoliło bielszczanom odrobić straty (10:10). Kolejne oczko tego samego zawodnika spowodowało, że lider I ligi odskoczył od przeciwnika na dwa punkty (13:11), a po błędzie Sobańskiego Ślepsk tracił do rywali już cztery oczka (12:16). W dalszej części tego seta gospodarze nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na zniwelowanie strat, natomiast siatkarze BBTS-u grali coraz swobodniej. Zbicie Błońskiego wyraźnie zbliżyło zawodników trenera Bułkowskiego do triumfu w trzeciej odsłonie (20:15). Od tego momentu suwalczanie zdobyli zaledwie punkt, a przyjezdni w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ich wygrana 25:16 zdawała się pokazywać, iż znaleźli klucz do pokonania przeciwnika.

Ambitna postawa suwalczan dała o sobie znać na początku czwartej partii, kiedy to po asach serwisowych Peszki wyszli na prowadzenie 4:0. Do stanu 9:6 podlaski zespół utrzymywał przewagę nad bielszczanami, lecz seria bloków w wykonaniu zawodników BBTS-u spowodowała, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (9:9). W kolejnych akcjach żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć od rywala (15:15). Dopiero seria czap, tym razem w wykonaniu suwalczan, sprawiła, że wygrywali oni 19:16 i wydawało się, że pewnie zmierzają do tie-breaka. Tak było do stanu 22:19, bowiem wówczas przebudzili się goście. Błędy gospodarzy dały drużynie z Beskidów wyrównanie (23:23). W końcówce po raz kolejny wzięło górę doświadczenie bielszczan, którzy dzięki dobrej grze blokiem wygrali tego seta 28:26 i całe spotkanie 3:1.

Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(25:21, 24:26, 16:25, 26:28)