Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Azerbejdżan: Pojedynek na szczycie nie dla Rabity Baku

Azerbejdżan: Pojedynek na szczycie nie dla Rabity Baku

W meczu kolejki ligi azerskiej spotkały się dwie pierwsze drużyny klasyfikacji. Po pięciosetowym pojedynku Igtisadchi Baku pokonał Rabitę i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. W drugim "polskim" meczu Azerrail bez straty seta wygrało z Telecomem.

W meczu na szczycie ligi azerskiej Rabita Baku podejmowała Igtisadachi. Liderki rankingu były bliskie zakończenia tego spotkania po trzech setach, jednak po wygraniu dwóch pierwszych partii i objęciu prowadzenia 16:14 w trzeciej, zespół gości nie wykorzystał swojej szansy w postaci trzech piłek meczowych i spotkanie trwało dalej. Wygrana po tak emocjonującej końcówce wpłynęła mobilizująco na mistrzynie Azerbejdżanu, które od pierwszych minut czwartej odsłony objęły prowadzenie, nie oddając go już do końca tego seta. O wyniku meczu musiał zadecydować tie-break, w którym gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:3, 10:8). Jednak tym razem piłek meczowych nie skończyły podopieczne Marcello Abbondanzy, z czego skorzystały rywalki i zakończyły mecz zwycięstwem 3:2. Dla drużyny zwycięskiej najwięcej punktów zdobyła Nancy Metcalf – 27. W zespole Katarzyny Skorupy wszystkie zawodniczki przekroczyły granicę dziesięciu punktów, a wśród nich liderką była Foluke Akinradewo – 18 oczek.

Rabita Baku – Igtisadchi Baku 2:3
(24:26, 18:25, 31:29, 25:20, 15:17)

W spotkaniu Azerrail z przedostatnią drużyną ligowego rankingu, Telecomem Baku, jedynie pierwszy set był wyrównany i kończył się grą na przewagi. Podopieczne Alessandro Chiappiniego były bliskie przegrania premierowej odsłony, gdyż w końcowej fazie seta traciły do przeciwniczek już cztery punkty (17:21), jednak zdołały odwrócić losy spotkania i zakończyć tę partię na swoją korzyść. W kolejnych dwóch setach przewaga zawodniczek Azerrail była bardziej widoczna i oba zakończyły się ich wygraną do 19. Najlepiej w ataku radziła sobie Manon Flier, która wykazała się 64% skutecznością, a w całym meczu zdobyła w sumie 24 punkty. Milena Radecka aż pięciokrotnie blokowała swoje rywalki, najczęściej spośród zawodniczek swojej drużyny, a spotkanie zakończyła z dorobkiem 6 oczek.

Telecom Baku – Azerrail Baku 0:3
(26:28, 19:25, 19:25)