Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Robert Szczerbaniuk kolejnym z Polaków w Austrii

Robert Szczerbaniuk kolejnym z Polaków w Austrii

fot. archiwum

Mający za sobą plusligową przeszłość Robert Szczerbaniuk po odejściu z Cuprum Lubin długo nie mógł znaleźć nowego klubu. Sytuacja polskiego środkowego, który podpisał kontrakt z austriackim hotVolleys Wiedeń, zmieniła się wraz z nowym rokiem.

Po pożegnaniu z zespołem z Lubina Robert Szczerbaniuk był przymierzany do kilku zespołów polskiej ekstraklasy, dość poważnie mówiono o grze zawodnika w Treflu Gdańsk. Wraz z rozpoczęciem sezonu PlusLigi informacje o ewentualnym zakontraktowaniu Szczerbaniuka stopniowo zanikały. Polski środkowy nie marnował jednak tego czasu, 2013 rok przyniósł kolejne zmiany w zawodowej karierze zawodnika. Robert Szczerbaniuk podpisał kontrakt ze znanym polskim sympatykom siatkówki zespołem ligi austriackiej – hotVolleys Wiedeń.

Według informacji Strefy Siatkówki polski środkowy z zespołem z Wiednia przebywa od około dwóch tygodni. Polak nie miał jednak jeszcze okazji zaprezentowania się austriackiej publiczności, pierwszy sprawdzian Szczerbaniuka na parkietach ligi austriackiej już jutro. Walczący o miejsca 7-10 wiedeńczycy na własnym parkiecie podejmować będą VBK Klagenfurt. Dotychczasowe występy nowego zespołu Polaka nie były szczególnie satysfakcjonujące. Po fazie zasadniczej austriackiej ekstraklasy i rozegranych czternastu meczach zespół z Wiednia miał na koncie tylko cztery „oczka" i zamykał tabelę.

Przed Robertem Szczerbaniukiem kierunek austriacki wybrało już trzech innych Polaków: Michał Peciakowski (SG Raiffeisen Arbesbach), Tomasz Dynkowski (UVC Holding Graz) oraz Wojciech Włodarczyk (Posojilnica Aich/Dob). O poczynaniach kolejnego z Polaków grających w Austrii będziemy informować na bieżąco.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved