Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paul Lotman: Mamy dużą szansę sięgnąć po Puchar Polski

Paul Lotman: Mamy dużą szansę sięgnąć po Puchar Polski

fot. archiwum

- Mamy dużą szansę sięgnąć po Puchar Polski i będziemy o niego walczyć do końca. W półfinale zagramy z Delectą Bydgoszcz, a więc zespołem, który niedawno pokonaliśmy w lidze 3:0 - mówi przyjmujący Resovii Rzeszów, Paul Lotman.

Resoviacy, by awansować do półfinału, musieli wygrać tylko jednego seta. W pierwszym pojedynku pokonali bowiem rywali w Kielcach 3:0. Przed spotkaniem zapowiadali jednak walkę o zwycięstwo w całym meczu i tak też zrobili. Nie dali szans Effectorowi, wygrywając gładko, bez straty seta. – Zadanie spełniliśmy w stu procentach – powiedział Grzegorz Kosok i dodał: – W każdym meczu staramy się grać tak, żeby wygrać.

W starciu z kielczanami mogli zagrać wszyscy zdrowi zawodnicy Asseco Resovii. Gra bez presji, bez obciążeń sprzyjała resoviakom. – Przy takiej grze bez presji, można pokazać wszystko, co się chce. I mam nadzieję, że będziemy grać tak samo w meczach o większą stawkę. Bez presji gra się naprawdę przyjemnie – zakończył Kosok.

Myślę, że mamy duże szanse zagrać w finale Pucharu Polski. W półfinale zagramy z Delectą Bydgoszcz, a więc zespołem, który niedawno pokonaliśmy w lidze 3:0. Trochę jesteśmy rozczarowani, że wygrana w tych rozgrywkach nie daje w tym roku przepustki do Ligi Mistrzów, ale wciąż jest to ważne trofeum, które się dla nas liczy. Mamy dużą szansę sięgnąć po Puchar Polski i będziemy o niego walczyć do końca – zapowiada Paul Lotman, przyjmujący mistrzów Polski.Zanim jednak rzeszowianie przystąpią do decydującej batalii o Puchar Polski, czeka ich w przyszłym tygodniu pierwszy mecz play-off w Lidze Mistrzów. – Myślimy też już coraz częściej o czekającym nas we wtorek pierwszym meczu w play-off Ligi Mistrzów z Lube Banca Macerata. Wiemy, że włoski zespół to naprawdę trudny przeciwnik – przyznaje przyjmujący Resovii. – Na pewno zrobią wszystko, by nam utrudnić grę, ale wiem, że mentalnie jesteśmy do tego meczu przygotowani. Nie będzie to jednak łatwe spotkanie, przeciwnicy mają w swoim składzie kilku zawodników klasy światowej. Jestem przekonany, że we wtorek oba zespoły zaprezentują siatkówkę na wysokim poziomie, co będzie gratką nie tylko dla kibiców, ale przyjemnością również dla nas samych – zapewnia Paul Lotman.

 

źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved