Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Zdecydowana wygrana Muszynianki w hicie kolejki

ORLEN Liga: Zdecydowana wygrana Muszynianki w hicie kolejki

W spotkaniu 14. kolejki ORLEN Ligi siatkarki Muszynianki Muszyna pokonały 3:0 ekipę BKS Aluprofu Bielsko-Biała. Dzisiejsza wygrana pozwoliła podopiecznym Bogdana Serwińskiego awansować na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Mecz na szczycie lepiej rozpoczęły gospodynie, które za sprawą Anny Werblińskiej uzyskały trzypunktowe prowadzenie (4:1). Muszynianka Muszyna zdecydowanie lepiej radziła sobie w ataku, a Sanja Popović kończyła każdą posłaną jej piłkę. Podczas pierwszego czasu technicznego podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły już 8:3. Zawodniczki Aluprofu Bielsko-Biała popełniały błędy w niemalże każdym siatkarskim elemencie, a zirytowany nieco całą sytuacją Wiesław Popik musiał poprosić o czas (3:10). Niemoc przyjezdnych przełamała Helena Horka, która obiła blok rywalek i zdobyła czwarte „oczko” dla swojej drużyny. Miejscowe w dalszej części seta grały spokojnie i kontrolowały sytuację na boisku. Druga regulaminowa przerwa przebiegła przy znacznym prowadzeniu miejscowych (16:10), ale dało się zauważyć poprawę w grze ekipy przyjezdnej. Po czasie bielszczanki znów nie potrafiły przebić się przez blok Muszynianki i traciły już osiem punktów do swoich rywalek. Gdy wydawało się, że gospodynie bez większych problemów utrzymają wypracowaną przewagę, zawodniczki Wiesława Popika wzięły się za odrabianie strat. Po kolejnym dobrym serwisie Milady Bergrovej na tablicy wyników było już tylko 16:18. Sytuacja na boisku była coraz bardziej nerwowa, ale dzięki dobrej postawie w ataku Werblińskiej, Muszynianka Muszyna znów wyszła na prowadzenie (22:19). Pierwszą odsłonę zakończyła potężnym atakiem Popović (25:21) i gospodynie prowadziły w meczu 1:0.

Drużyna Aluprofu Bielsko-Biała rozpoczęła drugą partię z Joanną Frąckowiak w podstawowym składzie. Pierwsze prowadzenie uzyskały gospodynie, które po skutecznym bloku wyszły na 6:3. Obie ekipy nie rozgrywały dobrego spotkania, a większość punktów zdobywanych było po błędach. Na pierwszym regulaminowym czasie prowadziła Muszynianka Muszyna 8:4, za sprawą ataku z obejścia Eleonory Dziękiewicz. Przewaga drużyny Bogdana Serwińskiego utrzymywała się przez kolejne fragmenty drugiego seta (12:7). Szkoleniowiec przyjezdnych próbował ratować sytuację czasem, ale nie przynosiło to żadnych efektów. Drużyny zeszły na drugi czas techniczny po kolejnym już udanym zbiciu Popović, która nie miała dziś problemów z umieszczaniem piłek w wolne pole rywalek (16:9). Przerwa nie wpłynęła na poprawę gry bielszczanek, które po dwóch nieskończonych atakach przez Horkę przegrywały już 10:20. Zawodniczki przyjezdne straciły pomysł na swoją grę i sprawiały wrażenie wyraźnie zagubionych na boisku. Błąd przyjęcia Eweliny Sieczki dał pierwszą piłkę setową gospodyniom, które po chwili zakończyły seta – 25:11. Muszynianka Muszyna prowadziła w meczu już 2:0, a siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała musiały za wszelką cenę poprawić swoją grę, aby marzyć o ugraniu choćby jednego seta w tym spotkaniu.

Pomimo lepszej gry siatkarek z Bielsko-Białej na początku trzeciego seta, to muszynianki uzyskały szybko dwupunktowe prowadzenie (6:4). Do pierwszej przerwy technicznej ekipa Wiesława Popika nie zdobyła już żadnego punktu i nic nie wskazywało na to, że gra dotychczasowych liderek tabeli ulegnie zmianie. Po autowym ataki Sieczki na tablicy wyników było 5:11, co zmusiło szkoleniowca Aluprofu do wzięcia czasu. Przyjęcie zagrywki było dziś piętą achillesową ekipy przyjezdnej, a bez tego elementu Joanna Wołosz nie była w stanie prowadzić kombinacyjnej gry. Katarzyna Gajgał-Anioł popisała się skutecznym atakiem z przechodzącej piłki i o drugi czas poprosił trener gości. Na drugiej przerwie technicznej nadal prowadziły miejscowe, ale przewaga zmalała do czterech punktów (16:12). Wicemistrzynie kraju chyba zbyt szybko uwierzyły w łatwe zwycięstwo i zaczęły popełniać błędy własne. Za sprawą ataku z krótkiej Bergrovej na tablicy wyników było już tylko 16:18. Szybko jednak Muszynianka wróciła do skutecznej gry i po kilku dobrych akacjach była coraz bliżej zwycięstwa za trzy punkty (22:17). Blokiem na Monice Czypiruk-Solarewicz zakończyły mecz gospodynie, które od dziś objęły prowadzenie w tabeli ORLEN Ligi.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0
(25:21, 25:11, 25:18)

Muszynianka Muszyna: Werblińska (13), Dziękiewicz (7), Bednarek-Kasza (2), Popović (21), Jagieło (2), Serena (3), Maj (libero) oraz Kaczmar, Kasprzak (1), Gajgał-Anioł (4) i Rousseaux (2)
Aluprof Bielsko-Biała: Bergrova (7), Horka (9) Wójtowicz G., Wołosz (4), Sieczka (5), Łyszkiewicz (3), Sawicka (libero) oraz Wójtowicz M., Frąckowiak (2), Czypiruk-Solarewicz (2), Pelc (1) i Szymańska