Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Jakub Popiwczak siatkarskim objawieniem 2012 roku

Jakub Popiwczak siatkarskim objawieniem 2012 roku

fot. Ewa Burak

Czy mając 16 lat można zostać siatkarskim objawieniem 2012 roku? Okazuje się, że można! Jakub Popiwczak, młody libero Jastrzębskiego Węgla, zwyciężył w tej kategorii Plebiscytu Strefy Siatkówki, rzutem na taśmę wyprzedzając Bartosza Krzyśka.

Już teraz możemy zdradzić, że w walka o siatkarskie objawienie 2012 roku toczyła się do ostatnich minut. Już pierwszego dnia po ogłoszeniu VII Plebiscytu Strefy Siatkówki zarysowała się wyraźna przewaga prowadzącej dwójki. Przez kolejne dwa tygodnie na przemian na prowadzenie wychodził raz Jakub Popiwczak, raz Bartosz Krzysiek. Co ciekawe, jeszcze godzinę przed zakończeniem Plebiscytu kilka głosów przewagi miał zawodnik olsztyńskiego Indykpolu AZS, jednak ostatecznie w naszej zabawie triumfował libero Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Przed rokiem nasi czytelnicy za siatkarskie objawienie uznali Damiana Wojtaszka, zawodnika, którego Popiwczak zastąpił jesienią w seniorskiej drużynie siatkarzy z Górnego Śląska. Dotąd w kategorii objawień triumfowali:

2006 – Paulina Maj
2007 – Piotr Nowakowski
2008 – Krzysztof Stelmach
2009 – Bartosz Kurek
2010 – Michał Kubiak
2011 – Damian Wojtaszek

NAJWIĘKSZE SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2012 ROKUJakub Popiwczak – 25,03% głosów

Przykład zawodnika, który wyjątkowo szybko przeszedł drogę od siatkówki na poziomie młodzieżowym do siatkarskiej ekstraklasy. Gra w zespole Młodej Ligi i nauka w Akademii Talentów Jastrzębskiego już miały być dużym krokiem w kierunku rozwoju młodego zawodnika. Po kontuzji podstawowego libero Jastrzębskiego Węgla młody zawodnik otrzymał szansę zaprezentowania się w warunkach meczowych, notując wyjątkowo udany debiut i nie odbiegając poziomem od swoich klubowych kolegów.

Bartosz Krzysiek – 24,97% głosów

Młody, utalentowany zawodnik olsztyńskiego AZS-u już swoją grą w ubiegłym sezonie PlusLigi zwrócił na siebie uwagę. Znalazł także uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Polski, dostał powołanie do 25-osobowej kadry Polski powołanej na tegoroczną Ligę Światową. Także kolejny sezon ligowy w wykonaniu atakującego AZS-u należy do udanych.

Mariusz Wlazły – 18,18% głosów

Kandydatura, która wzbudziła najwięcej emocji. Jednak my zdecydowaliśmy się wyróżnić debiut Mariusza Wlazłego jako przyjmującego, tym bardziej że przez wiele lat nominalny atakujący w reprezentacji Polski i Skrze Bełchatów, w nowym sezonie ligowym dość szybko musiał zmienić nawyki. Grając na przyjęciu w ekipie wicemistrza Polski, zawodnik nie tylko utrzymuje wysoki poziom przyjęcia, ale w najmniejszym stopniu dodatkowe obciążenie nie ma wpływu na efektywność ataku prezentowaną przez zawodnika.

Pozostałe miejsca:
4. Jakub Bednaruk – 16,55% głosów
5. Grzegorz Bociek – 7,81% głosów
6. Koleta Łyszkiewicz – 7,46% głosów

W poniedziałek poznamy laureatów VII edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki w kategorii „Najlepsza zagraniczna siatkarka grająca w Polsce w 2012 roku”.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved