Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Holandia zagra w XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

Holandia zagra w XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

fot. archiwum

Znamy kolejnego uczestnika turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 6-8 września. Po reprezentacji Rosji, tym razem swój udział potwierdziła drużyna narodowa Holandii. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie czwartym uczestnikiem oraz gdzie odbędzie się turniej.

„Pomarańczowi” to światowa potęga lat 90-tych ubiegłego stulecia, która w ostatnim czasie znów wraca na siatkarskie salony. Po udanych kwalifikacjach, drużyna wróciła do rozgrywek Ligi Światowej, po cichu liczy również na niespodziankę podczas Mistrzostw Europy w Polsce i w Danii. Holendrzy trafili do grupy C z Serbią, Finlandią i zwycięzcą kwalifikacji pomiędzy Chorwacją a Słowenią.

W zespole prowadzonym przez Edwina Benne, wicemistrza olimpijskiego sprzed 21 lat, kibice będą mogli zobaczyć doświadczonych: Nico Freriksa, Roba Bontje i Wytze Kooistrę (znanych również z parkietów PlusLigi), a także młode gwiazdy światowej siatkówki, jak 24-letni Bas van Bemmelen czy o dwa lata młodszy Thijs Ter Horst.

Reprezentacja Holandii to mistrz olimpijski z 1996 roku, wicemistrz z 1992 roku, wicemistrz świata z roku 1994, mistrz Europy sprzed 26 lat, kiedy to Oranje byli gospodarzami imprezy, a także zwycięzca Ligi Światowej w 1996 roku. W Memoriale Huberta Jerzego Wagnera Holendrzy występowali czterokrotnie, wygrywając pierwszą i trzecią edycję. Ostatnio grali w tym prestiżowym turnieju sześć lat temu, kiedy to w 2007 roku, w Olsztynie, zajęli drugie miejsce. W rankingu CEV „pomarańczowi” są na 14. pozycji, a w zestawieniu FIVB – na 41.Tym samym pozostały jeszcze dwie niewiadome przed XI Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera: czwarty uczestnik turnieju i miasto-gospodarz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved