Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Trening czyni mistrza

Bogdan Serwiński: Trening czyni mistrza

fot. topvolley.ch

- Potwierdza się powiedzenie, że trening czyni mistrza. Trenujemy solidnie, a efekty tego były widoczne w dzisiejszym meczu - stwierdził po wygranej 3:0 z BKS trener Muszynianki, Bogdan Serwiński. - Muszyna zagrała bardzo dobrze - przyznał Wiesław Popik.

W pierwszym meczu 14. kolejki ORLEN Ligi siatkarki z Muszyny dość szybko rozprawiły się w trzech setach z dotychczasowym liderem ekstraklasy. Tym samym zrewanżowały się bielszczankom za porażkę z I rundy. – Mecz był podobny do tego z pierwszej części rundy zasadniczej. My byłyśmy bardziej zdeterminowane we własnej hali, a Muszyna w swojej. Gospodynie wyciągały każdą piłkę w obronie, a do tego dołożyły bardzo dobrą zagrywkę i atak. Zagrały bardzo dobrze. My musimy więcej pracować i coś zmienić w naszej grze. Brakuje nam w składzie Elisy Celli i musimy sobie radzić bez niej – przyznała po meczu Milada Bergrova.

Zgadzam się z Miladą, że ten mecz był podobny do tego w Bielsku-Białej. Zagrałyśmy dzisiaj zespołowo i nie popełniałyśmy własnych błędów. Wszystkie elementy funkcjonowały dobrze, a to był klucz do zwycięstwa – dodała kapitan wicemistrzyń Polski, Aleksandra Jagieło.Cieszę się ze zwycięstwa i dyspozycji zespołu. Potwierdza się powiedzenie, że trening czyni mistrza. Trenujemy solidnie, a efekty tego były widoczne w dzisiejszym meczu. Mam nadzieję, że będą też widoczne w dalszej części sezonu – mówił zadowolony trener muszynianek, Bogdan Serwiński.

Trener gości nie szczędził komplementów rywalkom. – Muszyna zagrała bardzo dobrze. My nie mogliśmy przyjąć zagrywki, jak również nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedniego rytmu w grze na środku siatki. Musimy wziąć się w garść i wyciągnąć wnioski, by zagrać lepiej w środę – stwierdził trener Wiesław Popik, nawiązując do rywalizacji obu zespołów w Pucharze CEV. BKS zmierzy się w środę z Bankiem BPS w pierwszym meczu rundy challenge tych rozgrywek.źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved